verze pro tisk

Prosluněný Heraklion

10. září 2011 Prosluněný Heraklion

Heraklion je hlavním a největším městem řeckého ostrova Kréta a je pátým největším městem Řecka. Heraklion je jedním z nejdůležitějších turistických bodů, neboť nadšeným cestovatelům nabízí vše, co potřebují. Zejména si zde přijdou na své milovníci památek, neboť Heraklion a jeho okolí jich může nabídnout opravdu neskutečně mnoho.

Mezi nejdůležitější historické památky bezesporu patří benátská pevnost z 16. století, která v dřívějších dobách měla za úkol chránit vjezd do přístavu, který byl dobýván tureckými vojsky. Pokud se o historii Kréty budete chtít dozvědět více, navštivte archeologické muzeum- Kretikon Museion, ve kterém vás obklopí zajímavé historické exponáty. Jejich množství dokonce přesahuje proslavené Národní archeologické muzeum v Athénách. Mezi skvosty jistě také patří náměstí Platia Venizelou, kde můžete obdivovat nádhernou lví kašnu.

Pokud máte rádi rušné destinace, Heraklion naprosto splní vaše očekávání, je totiž zaplněn turisty z celého světa. Centrum města je plné obchůdků, taveren a nejrůznějších kaváren a přímo vybízí k jejich navštívení. Vždyť co může být lepšího, než ochutnat jednu z tradičních řeckých specialit.

Řekové a jídlo patří neodmyslitelně k sobě. Navíc se řecká kuchyně řadí mezi nejchutnější v celé Evropě, díky vynikajícím kombinacím chutí, ale také díky tomu, že je velice zdravá. Základ tvoří ovoce, zelenina, ovčí sýry, skopové maso, mořské plody a hlavní přísadou všech jídel je tradiční olivový olej. Z tradičních pokrmů se nabízí zejména známý Gyros, Souvlaki, Choriatiky či řecký moučník Baklava. Kdo tedy neochutná alespoň jednu z místních specialit, jako by na Krétě ani nebyl.

Pokud dáváte přednost odpočinku, můžete část pobytu v Heraklionu strávit na prosluněných plážích, které přímo vybízejí k lenošení a vytoužené relaxaci. Pokud máte rádi zajímavé a nové věci, můžete si zde vyzkoušet některý z nabízených vodních sportů, jako je třeba potápění či surfování, jistě na tuto zkušenost nikdy nezapomenete.

Heraklion je jakousi bránou k poznávání okolního světa. Přibližně 35 kilometrů odsud se nacházejí další velice zajímavá města. Řadí se k nim především město Hersonissos, Matala, Stalis a Malia. Přibližně 5 kilometrů od Heraklionu se nachází slavný palác Knossos, který patří k takzvaným minojským palácům a rozhodně stojí za vidění.

Pokud patříte mezi milovníky dobrodružství, můžete navštívit také asi 20 kilometrů vzdálený vodní park: Star Beach Water Park či zažít romantické odpoledne v mořském akváriu v Gournes.

Heraklion je kouzelné město, které má rozhodně co nabídnout a zůstane navždy ve vaší paměti.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Havaj - Prosluněný ráj

Havaj - Prosluněný ráj

Havajské ostrovy leží uprostřed Tichého oceánu a řadí se mezi 10 nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů světa. Kdo z nás alespoň jednou nezatoužil vydat se na cestu za poznáním tohoto překrásného prosluněného ostrova? Nyní máte možnost se svého snu alespoň dotknout…

Seznamte se s Krétou před dovolenou

Seznamte se s Krétou před dovolenou

S rozlohou 8 261 km² je Kréta největším řeckým a pátým největším středomořským ostrovem, zahrnujícím čtyři prefektury - Iraklio, Chania, Rethymnon a Lassithi. Je to také nejjižněji položený evropský kus země ve Středozemním moři. Jižněji už leží pouze malý ostrůvek Gavdos, vzdálený od Kréty při…