verze pro tisk

Rakousko nabízí skvělé počasí i kuchyni

3. srpen 2010 Rakousko nabízí skvělé počasí i kuchyni

Za krásnou dovolenou naplněnou netradičními zážitky není nutné cestovat přes půl světa. Možná budete překvapeni, jak blízko se často ukrývají velmi cenné poklady. Zemí, která má co nabídnout je i náš jižní soused, Rakousko. S Rakouskem nás nespojuje pouze kus společné historie, je to stejně jako Česká republika země s krásnou přírodou a tradicemi. Více než polovinu území pokrývá pohoří, každého jistě napadnou Alpy nebo Taury. Rakousko nabízí velké možnosti pro turisty prakticky po celý rok. V létě se vydejte za poznáním, v zimě za lyžováním, na jaře a na podzim můžete objevovat krásy Vídně a dalších velkých měst.

Rakousko na lyžích

Pro milovníky pravé zimní lyžovačky je Rakousko skutečným rájem. Alpy nabízejí překrásné scenérie a pohled na zasněžené vrcholky hor vám jen máloco nahradí. Rakousko je každoročně cílem mnoha turistů praktikujících zimní sporty. Místní lyžařská střediska mají prvotřídně upravené běžecké i sjezdařské tratě, čekají vás zde moderní vleky i řada doplňkových záležitostí. V neposlední řadě je zde mnoho horských chat a hospůdek nabízejících nejen něco pro zahřátí, ale i místní speciality.

Rakousko pro pěší i pro kola

V Rakousku se zabavíte i v letních měsících, místní příroda vás plně zaměstná, užijete si zde všechny druhy turistiky. Velmi oblíbená je Panonská nížina, Štýrsko či Dolní Rakousko. Pěší turistika je vyhledávavá především v turistických vesničkách, které nabízejí skvělé zážitky a domácí atmosféru. Nádherné jsou i národní parky, kterých je hned několik. Země je vhodná i pro rodiny s dětmi, zábavu si zde najdete vždy.

Rakousko navštivte kdykoli

Počasí v Rakousku je i přes blízkost s Českou republikou odlišné, především kvůli množství vysokých pohoří. V důsledku rozdílných nadmořských výšek se liší i počasí v daných oblastech. Na východě území panují vcelku teplá léta a příjemné zimy. Zato východ Rakouska nabízí velmi mrazivé zimy. Obecně tedy platí, že nížiny nabízejí teplejší léta, horské oblasti mají čerstvé počasí vhodné pro turistiku a specifické počasí mají Alpy.

Rakousko s masem i na sladko

Sachr, řízek, štrůdl, Mozartovy koule, pivo, to jsou jen některé dobroty, které můžete v Rakousku ochutnat. I když se rakouská kuchyně od české až tak neliší, mnohem více je ovlivněna kuchyní maďarskou či italskou. Rakousko je skvělé nejen na sladkosti, vynikající je i místní káva, kterou spolu s vynikajícími dorty máte možnost ochutnat v místních kavárnách, kterých je v zemi velké množství. Místní si potrpí i na speciality z masa, milují uzeniny, hlavně párky a klobásy. Zkuste i pravý vídeňský řízek, který je z telecího masa a ty nejlepší se smaží na másle. To vše zapijte skvělým pivem a rozhodně nebudete litovat, že jste sem zavítali. Rakousko zemí, která vás uspokojí po všech stránkách.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

S cestovní kanceláří Kudrna můžete prozkoumat kus světa – Čínu, Indii, Dánsko, Švédsko... a pokud jste milovníky outdoorové, aktivní dovolené, je tahle cestovka pro vás jako stvořená. Za dobrodružstvím ani nemusíte nikam daleko - stačí překročit hranice a ocitnete se v Rakousku – alpské zemi na j…

Skvělé zážitky, které si jistě přivezete

Skvělé zážitky, které si jistě přivezete

Mějte oči otevřené a když se chcete vydat na dovolenou či prodloužený víkend, určitě zvolte taková místa, kde se nudit nebudete, za jakéhokoliv počasí.


Dovolená Hurghada za skvělé ceny

Dovolená Hurghada za skvělé ceny

Jakmile nastane čas, kdy se chystáte na dovolenou nebo přemýšlíte o nějaké destinaci, určitě vás napadne i Egypt. Mezi velmi navštěvované destinace v Egyptě patří Hurghada. Spousta příjemných hotelů, kvalitní ubytování, stravování a občerstvení plné místních dobrot vás nenechá jistě v klidu.

Skvělé možnosti wellness na Slovensku

Skvělé možnosti wellness na Slovensku

Odpočinek lze dnes řešit mnoha různými způsoby. Jedním z nejoblíbenějších je v každém případě volba nějaké wellness aktivity. Ubytování ve stylu wellness je na Slovensku na velmi vysoké úrovni a rozhodně je možné volit z celé řady takto koncipovaných hotelů a penzionů. Vybírat si můžete klidně z cel…