verze pro tisk

Saint Tropez - Perla Azurového pobřeží

23. listopad 2011 Saint Tropez - Perla Azurového pobřeží

Plánujete odjet na zaslouženou dovolenou, ale stále ještě nevíte, které místo je pro vás to pravé? A co takhle zkusit francouzské Saint - Tropez, označované za perlu Azurového pobřeží? Více informací o tomto kouzelném místě se dozvíte v dnešním článku.

Historické zajímavosti

Půvabné město Saint - Tropez dostalo svůj charizmatický název podle důstojníka Torpese, který pocházel z Říma. Torpes byl sťat, ale jeho tělo se jako zázrakem vyplavilo právě na březích Saint - Tropez. Od té doby se Torpes stal patronem města.

Turistické skvosty

Městečko Saint - Tropez je součástí proslulé Francouzské riviéry. Nejhodnotnější památkou tohoto města je zajisté světoznámá Citadela. Původně se jednalo o tvrz, která měla za úkol chránit město. V prostorách je umístěno Muzeum námořnictva a historie, které rozhodně stojí za vidění. Navíc je z Citadely dech beroucí a nezapomenutelný výhled na moře.

Dalším zajímavým místem je bezesporu Le Musée de Lannonclade. Jedná se o muzeum, kde jsou k vidění impresionistické malby a také obrazy samotného Saint - Tropez.

Nepřekonatelné pláže

K těm největším turistickým lákadlům zajisté patří zejména překrásné, bílé a nekonečné pláže, které vám již po první návštěvě neodmyslitelně přirostou k srdci. Mezi ty nejoblíbenější patří pláže Les Clubs 55, Key West Beach, Stéphano a Tahiti. Již po pár dnech opalování zde dostane vaše tělo krásně zlatavý nádech.

Saint - Tropez plné známých celebrit

Pokud toužíte potkat některou ze známých a oblíbených celebrit, není lepší místo než právě Saint - Tropez. Možná budete mít opravdu štěstí. A pokud ne, budete si alespoň moci zavzpomínat na některý z filmů, které zde byly natočeny. K těm nejslavnějším patří zajisté Četník ze Saint - Tropez se známým hercem Louis de Funés nebo také film Bůh stvořil ženu s krásnou herečkou Brigitte Bardotovou.

Nejkrásnější vzpomínky

Ať se již rozhodnete v Saint - Tropez prožít odpočinkovou dovolenou na pláži či se vydáte na jeden z četných poznávacích zájezdů, jistě nebudete litovat. Prožijete zde čas plný překvapení, krásných zážitků a relaxace. Saint - Tropez je opravdovou perlou Azurového pobřeží. Jeďte se sami přesvědčit.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

AhItbOn1T

sobota, 28. leden 2017
08:58

I'm impsrseed. You've really raised the bar with that.


posted by: AhItbOn1T (gpom6qpom2(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Francie: letovisko Saint-Tropez

Francie: letovisko Saint-Tropez

Jižní Francie je místem, které je pro trávení dovolené jako zrozené. Ne náhodou se směřují každým rokem statisíce turistů a také celebrity, které si zde užívají luxusu, skvělého počasí a hlavně azurového moře. Jedním z nejoblíbenějších letovisek Francouzské riviéry, je městečko Saint-Tropez.

Dovolená ve Francii? Jedině Azurové pobřeží.

Dovolená ve Francii? Jedině Azurové pobřeží.

Stále prosluněné dny, azurově modrá barva moře, bohatá flóra a dobré jídlo. K tomu mnoho přírodních krás, které v sobě skrývají Alpy, nebo nepřeberné množství památek, kulturních akcí a známých krásných měst. Oblast, kterou v době dovolených navštěvují hlavně Francouzi. To je Azurové pobřeží, jedno …


Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

Pro české turisty je pobřeží severně od Barcelony poměrně neznámou oblastí pro dovolenou. Jedná se o Costa del Azahar, v překladu mořské pobřeží, které volně navazuje na pobřeží Costa Brava. Turisté zde mohou očekávat samozřejmě kromě příjemného klimatu během letních měsíců i upravené písečné a oblá…

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Dovolená ve Španělsku láká stále více turistů z Česka, ale i z dalších zemí světa, díky svým moderním letoviskům, čistému moři a ideálním podmínkám pro výlety a vodní sporty, které z něj činí ideální místo pro rodiny s dětmi i mladé turisty hledající dobrodružství a zábavu.