verze pro tisk

Santiago de Cuba- Roztančené město pod karibským sluncem

8. říjen 2011 Santiago de Cuba- Roztančené město pod karibským sluncem

Kdo z nás se alespoň jednou nezamyslel, jaké by to bylo, procházet se po proslulých karibských plážích, poznat netradiční historii či roztančit své tělo do spalujících rytmů neopakovatelné salsy? Proč se nenechat alespoň na malou chvíli hýčkat a odpočinout si od věčného každodenního shonu? Vypravte se za poznáním do roztančeného města- Santiago de Cuba.

Z historie tohoto nezapomenutelného města

Santiago de Cuba je druhým největším městem Kuby. Toto prosluněné město bylo založeno roku 1514 Diegem Velázquezem de Cuéllar. Santiago de Cuba získalo název podle svatého Jakuba, který byl španělským patronem a město se stalo úplně prvním hlavním městem Kuby. Později mu však toto prvenství přebrala Havana, která je hlavním městem až do dnešních dní.

Největší kulturní lákadla

Mezi turisticky nejvíce navštěvovaná místa v Santiagu patří bezesporu náměstí Parque Cespedes. Na tomhle náměstí to neskutečně žije, schází se zde totiž jak obyvatelé města, tak i turisté, obdivující směs zdejších architektonických stylů, sahající dokonce i do 15. století.

Největším lákadlem však zůstává El Ayuntamiento, budova, která se zapsala do světových dějin. Z této budovy totiž Fidel Castro roku 1959 veřejně ohlásil vítězství revoluce. Toto vítězství znamená pro kubánské obyvatele vše.

Oslavy a bujaré veselí- skutečná tvář Santiaga

Bez neustále hrající latinské hudby a smějících se místních obyvatel, by to však nebylo to pravé Santiago. Přesvědčit se o tom můžete na jednom z každoročně pořádaných karnevalů, kde rum teče doslova proudem a tančí se salsa až do ranních hodin. Podstatou karnevalů je navodit v lidech neobyčejnou radost ze života a tuto pozitivní energii tak přenést na všechny zúčastněné. Hlavní Carnaval se slaví každým rokem v období od 18.7. - 27. 7. a je zasvěcen tradiční sklizni cukrové třtiny.

V Santiagu de Cuba najdete také neskutečně mnoho kaváren, cukráren, restaurací s místními specialitami a také tanečních klubů a barů, které jistě nesmíte opomenout navštívit.

Zážitek na celý život

Santiago de Cuba jsem osobně navštívila a bezesporu se zapsalo do mého srdce jako jedno z nejkrásnějších měst, jaké jsem kdy v životě viděla. Nadchne vás především svou nespoutaností a upřímností místních obyvatel, kteří vás mezi sebe s radostí přijmou. Pokud chcete prožít zajímavou a roztančenou dovolenou, jistě si Santiago de Cuba nesmíte nechat ujít.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Toužíte po poznávání nových kultur? Máte rádi nespoutanost a překvapení a potřebujete si odpočinout od pracovního stresu? Toužíte zažít vášeň ve víru tanečních rytmů? Potom navštivte Madrid, město v rytmu Flamenca.

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Toužíte po tom vysadit a udělat si malý výlet? Na cestu do zahraničí však již nezbývají peníze? Nevadí! I v Čechách totiž najdete místa s bohatou historií. Jedním z nich je právě Český Krumlov.


Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Přemýšlíte o tom, kam si v tomto chladném počasí udělat výlet, ale nic vás nenapadá? A co takhle Vídeň - město plné zábavy a překvapení? Že nepatříte mezi milovníky historických památek? To ale vůbec nevadí. Vídeň totiž skrývá i jiná tajemství.

Buenos Aires: Město na březích Río de La Plata

Buenos Aires: Město na březích Río de La Plata

Zatoužili jste někdy po návštěvě největšího a nejrušnějšího města Argentiny - Buenos Aires? Chtěli jste vždy alespoň zahlédnout břehy Río de la Plata či na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je tančit pravé argentinské tango? V mém dnešním článku se svého snu můžete alespoň dotknout.