verze pro tisk

Skotsko- ráj cestovatelů

6. červenec 2011 Skotsko- ráj cestovatelů

Cestovatelé, kteří hledají v létě destinace, v nichž nebudou tisíce turistů, mohou zamířit na sever, konkrétně na Britské ostrovy. Skotsko, jedna ze zemí Spojeného Království Velké Británie, je zemí zaslíbenou pro turistiku a poznávací zájezdy. Místní krajina nabízí dostatek zajímavých míst, mnohé kouty země jsou prakticky nedotčeny klasickým turismem.

Edinbugh

Pro Skotsko je typické chladnější počasí s častými dešti, a to i během letních měsíců. Na tohle je potřeba se připravit, do batohu si tak určitě nezapomeňte přibalit teplé oblečení a hlavně pláštěnku. Odměnou Vám však budou krásné zážitky a cestování v romantické krajině plné zeleně, jezer a historických památek. Ve Skotsku je velké množství hradů, skvělou podívanou nabízejí i historická centra měst,například Edinbugh. Při návštěvě země pak určitě nesmíte zapomenout ochutnat ani zdejší národní nápoj - slavnou skotskou whisky.

Hadriánův val

Pokud si chcete cestu napříč Skotskem alespoň trochu naplánovat, pak určitě nesmíte vynechat návštěvu Hadriánova valu. Toto opevnění sloužilo Římanům jako zeď proti Keltům. Val měl původní délku 117 km. Jeho zbytky včetně strážních věží jsou dnes zapsány v seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Glasgow

Po cestě z Hadriánova valu je dobré se alespoň na den zastavit v největším městě Skotska, kterým je Glasgow. Zde stojí za pozornost například katedrála sv. Munga, která nese název po zakladateli města ze 6. století. Zajímavostí je také Muzeum všech náboženství, kde se nacházejí církevní předměty - mimo jiné maska egyptské mumie.

Stirling

Nedaleko Glasgow leží historické město Stirling, jemuž dominuje stejnojmenný hrad, který okolo 15. století fungoval jako rezidenční sídlo pro Stuartovce. Krajina okolo města Vám bude jistě povědomá, zvláště pokud jste viděli film Statečné srdce s Melem Gibsonem. Tento film se odehrává právě ve Skotsku, kdy hrdý národ Skotů v čele s Williamem Wallacem vzdoroval anglické nadvládě.

Další zajímavá místa Skotska

Pozoruhodných míst ve Skotsku je opravdu mnoho - slavné jezero Lochness, město Fort William ( zde se nachází palírna tradiční whisky), hora Ben Nevis, pohoří Cuillin Hills, vysočina Highlands, národní park Cairngorms atd.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Couchsurfing: bydlení zdarma po celém světě

Couchsurfing: bydlení zdarma po celém světě

Milujete cestování po celém světě? Nebo se chystáte poprvé vyrazit někam na vlastní pěst? Je jedno, zda jste zkušený a otrlý cestovatel, nebo naopak nováček, kterého zlákaly dálky. Oba budete řešit vhodné a hlavně levné ubytování. Pokud nejedu na pobyt k moři, ale zemi chci procestovat a vidět z ní …

Spojené státy americké na tisíc způsobů

Spojené státy americké na tisíc způsobů

Spojené státy americké jsou splněným snem všech cestovatelů. Díky své velké rozloze nabízejí mnoho příležitostí k prožití skvělé dovolené, ať už je pro vás prioritou cokoli. Od sportu, po odpočinek, poznávání přírodních krás i umění, to vše a mnohem víc najdete právě zde. USA jsou na východě omývány…


Albánie vzkvétá. Vyzkoušejte čisté moře obklopené vysokými horami.

Albánie vzkvétá. Vyzkoušejte čisté moře obklopené vysokými horami.

Také přemýšlíte, kam letos na dovolenou za sluníčkem a mořem? Rádi byste vyzkoušeli nějakou netypickou zemi, ale chcete zůstat v Evropě? Láká vás kombinace čistého moře a horských velikánů? A ideální by bylo, kdybyste nepotkávali moc turistů? Navštivte Albánii, která vám všechny tyhle představy spln…

Deštivé počasí a Velká Británie

Deštivé počasí a Velká Británie

Bájný Albion, Artušovské legendy s rytíři kulatého stolu, Stonehenge, Avebury, to vše je Velká Británie, oficiálním názvem Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Dnes by se sice země dala charakterizovat i jinak, rozhodně by však nechyběla slova jako fotbal, konzervativní, fish and chi…