verze pro tisk

Spojené státy americké na tisíc způsobů

22. červen 2010 Spojené státy americké na tisíc způsobů

Spojené státy americké jsou splněným snem všech cestovatelů. Díky své velké rozloze nabízejí mnoho příležitostí k prožití skvělé dovolené, ať už je pro vás prioritou cokoli. Od sportu, po odpočinek, poznávání přírodních krás i umění, to vše a mnohem víc najdete právě zde. USA jsou na východě omývány Atlantským oceánem, západ patří Tichému oceánu, významný je i Mexický záliv. Geografie stejně jako podnebí Spojených států je velmi rozmanité. O přírodní krásy není v USA nouze, proto zde najdete velké množství národních parků.

Spojené státy americké, domov velkoměst

Pro mnoho lidí je USA synonymem konzumu. V každém případě se zároveň jedná a nádhernou zemi, která má svým návštěvníkům co nabídnout. Krom krásné přírody jsou to i velkoměsta, která jsou jedním ze symbolů USA. Klasickým příkladem je New York plný mrakodrapů a rušných ulic. Krom toho je zde i silné kulturní zázemí jako divadla, galerie, koncertní haly, kina. New York je městem, které nikdy nespí. Dalšími jsou Washington, Chicago, Los Angeles, San Francisco a další.

Spojené státy americké procestujte autem

Mnoho turistů míří na taková osvědčená místa jako je Florida, Kalifornie, Havajské ostrovy, Miami, Las Vegas, stále více však láká i Aljaška s panenskou přírodou. Do USA se dostanete letecky, na místě je nejlepší si vypůjčit auto. Jedete-li ve větší skupině a na delší čas, určitě se vám vyplatí nějaké starší auto koupit. Další částku spolknou i poplatky za ubytování. Samozřejmě záleží na typu ubytování, které zvolíte. Vybíráte kempů i luxusních hotelů, vše je pouze otázka peněz a vašich priorit.

Spojené státy americké v kuchyni

Většina lidí si pod pojmem americká kuchyně představí pouze hamburger, hranolky a kolu. Je pravdou že velké procento obyvatel Spojených států trpí obezitou, a to již od dětských let. Přesto se i zde dá najít zajímavá kuchyně, která se liší v závislosti na tom, kde se nacházíte. Navíc je tu velké množství restaurací, které se věnují světovým kuchyním. I v USA se dá jíst zdravě a chutně. Největším jídlem dne je večeře, která je společně stráveným časem.

Mladé Spojené státy americké

V USA se vám bude jistě líbit, už jen díky rozmanitosti a možnostem, které jsou tu k dispozici. Písečné pláže, národní parky , hlučná velkoměsta. Snad jen té historie ta historie zde trochu chybí. To co Američané považují za historické, je v Evropě běžné. Na druhou stranu je zde ale mnoho krás, které nenajdete nikde jinde.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Národní parky USA

úterý, 28. červen 2011
12:43

Zajímavé informace o národních parcích v USA najdete také na stránkách www.narodni-parky-usa.cz.


posted by: Národní parky USA (webmaster(a)aira.cz) [Odpovědět]

Čtěte také...

Skvělá dovolená Spojené arabské emiráty

Skvělá dovolená Spojené arabské emiráty

Ačkoli je léto za námi, tak dovolenou si můžeme dopřát i teď. Co více, teď je ten nejlepší čas užít si tu správnou dovolenou. Vyhnete se přeplněným letoviskům, drahým cenám a užijete si svou dovolenou naplno.

Spojené arabské emiráty: Žhavé last minute

Spojené arabské emiráty: Žhavé last minute

Přemýšlíte, kam se vypravit za teplem a nádherným mořem? Kde se můžete celoročně koupat? Kde najdete krásné dlouhé písečné pláže? Nebo kde se dá leccos výhodně nakoupit? Pak jsou pro vás tou pravou volbou Spojené arabské emiráty!


Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

Různí lidé očekávají od dovolené různé věci. Jestliže jste fanouškem orientu a exotiky, vemte v úvahu zemi ležící na Arabském poloostrově, Spojené arabské emiráty. Země o rozloze České republiky je skutečnou perlou a velmi oblíbenou turistickou destinací. Ačkoli 90% země je pokryta pouští Rub al-Kha…

S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

Lákají vás Spojené státy americké, Kanada nebo Mexiko? Vystačíte si při cestování do těchto zemí jen s cestovním pasem? Nebo jsou zapotřebí nějaké další dokumenty? Druhá část našeho seriálu se zaměřila na doklady nutné pro cestování do Severní Ameriky.