verze pro tisk

Švédsko je zemí jezer a lesů

24. květen 2010 Švédsko je zemí jezer a lesů

Stále více lidí touží po klidné a neobvyklé dovolené v samém srdci divoké přírody. Pokud ani vy nejste příznivci přeplněných pláží a zvědavých turistů, zkuste letos zařídit dovolenou trochu jinak. Což takhle místo na jih vyrazit na sever? Švédsko je skvělým tipem, nabízí překrásnou přírodu, polární noci, památky z dob Vikingů i krásná moderní města. Ve Švédsku se nachází mnoho krásných míst, které stojí za vidění. Nemusí to vždy nutně být jen výtvory lidských rukou, místní příroda je jednoduše úžasná. Takovým místem, které je napůl dědictvím kulturním a napůl přírodním je například Laponsko. Ačkoli člověk soustavně přetváří vzhled přírody, stále ještě existují místa, kde můžete vidět harmonické soužití člověka s přírodou.

Švédsko má i příznivé teploty

Již samotný název země ve vás jistě vyvolá pocit zimy a představu dlouhých zmrzlých plání porktých sněhem. Obecně platí, že Švédsko je chladnější než Česká republika, ale podnebí je zde mnohem příjemnější, než byste očekávali. Skandinávský poloostrov je ovlivňován Golfským proudem, který hlavně v období léta zajišťuje celkem příjemné teploty. V červenci teplota dosahuje zhruba 17°C, v lednu je průměrná teplota -3°C. Nejvhodnější dobou k návštěvě Švédska jsou letní měsíce, kdy můžete zažít i dlouhé bílé noci. Navíc jsou zde opravdu překrásné pláže vhodné ke koupání, především na západě země.

Švédsko není chladné

Obecně panuje názor, že severské národy jsou odtažité a chladné, ve srovnání s jižními obyvateli Evropy. Opak je pravdou, Švédové jsou velmi přátelští a otevření jiným kulturám. Na svou zemi jsou velmi hrdí a pokud projevíte zájem, budou se vám ji snažit co nejvíce ukázat. Komunikace zde není problémem, pokud umíte anglicky, nemusíte se bát, že se nedomluvíte. Příjemnou vlastností Švédů je umírněnost a smysl pro pořádek, což bude jistě příjemná změna. Nehrozí vám stání ve frontách, strach o svůj majetek ani rozčilování za volantem a nadávání na bezohledné řidiče. Ve Švédsku se pravidla zkrátka dodržují. Životní styl je zde méně uspěchaný, Švédové dělí svůj čas mezi práci a rodinu. Velký důraz kladou na zdravý životní styl a spojení s přírodou.

Švédsko plné krás

Krom národních parků stojí za vidění i švédská města. K těm největším a nejkrásnějším patří Stockholm, Uppsala, Göteborg či Malmö. Malebná jsou i menší městečka a vesnice. Vaši pozornost si zaslouží i zdejší ostrovy, zejména Gotland s hlavním městem Visby, které je nádhernou ukázkou středověké architektury a Öland s větrnými mlýny. Dovolená ve Švédsku je skvělou alternativou ke klasickým pobytovým zájezdům. Švédsko je nádherná země, nezbývá než popřát krásný a dlouhý pobyt.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

S cestovní kanceláří Kudrna můžete prozkoumat kus světa – Čínu, Indii, Dánsko, Švédsko... a pokud jste milovníky outdoorové, aktivní dovolené, je tahle cestovka pro vás jako stvořená. Za dobrodružstvím ani nemusíte nikam daleko - stačí překročit hranice a ocitnete se v Rakousku – alpské zemi na j…

Poznávací zájezdy 2012

Poznávací zájezdy 2012

Toulky světem v partě lidí mladých duchem nebo/i tělem, poznání celého světa, kvalifikovaní průvodci. To vše vás čeká, vydáte – li se na cestu s CK Mundo. Tato cestovka, která po mnoho let nezrušila žádný zájezd, působí na našem trhu už patnáctou sezónu.


Litva, klenot u Baltského moře

Litva, klenot u Baltského moře

Mnohé země, jsou při výběru dovolených opomínány, ačkoli mají všechny předpoklady uspokojit vaši touhu po příjemně stráveném volném čase. Jednou z takových zemí je i Litva, nejjižněji položená země z tzv. Pobaltských republik. Je z nich také největší a nejlidnatější. Litva je velmi mladým státem, sa…

Potřebujete tip, kam na dovolenou?

Potřebujete tip, kam na dovolenou?

Pokud byste si rádi vyjeli na nějakou fajn dovolenou a potřebujete nějaký opravdu jedinečný typ, kam se zajet podívat, potom se nahlédněte na vskutku vynikající webové stránky dobre-cestovani.cz. Umožní vám zažít opravdovou dovolenou na exotických místech naší planety. Cestujete rádi a ještě raději …