verze pro tisk

Toskánsko - vinařská oblast plná památek

12. červenec 2011 Toskánsko - vinařská oblast plná památek

Itálie nabízí pro turisty v první řadě celou řádku věhlasných letovisek, kde si můžeme dosyta užívat krásného letního počasí, koupání v moři a kvalitní služby a servis. Je obecně známo, že Italové jsou z velké části odkázáni na turistický ruch a díky tomu si každého klienta nesmírně váží, což je právě poznat na kvalitě služeb.

Rodiště mnoha významných osob

Itálie však nemusí být jen o válení se na pláži. Aktivní odpočinek zde můžeme strávit třeba v sedle kola. Výborným krajem pro cyklistiku je Toskánsko. Tato oblast ve střední Itálii je proslulá zajímavou historií, což dokazuje mnoho historických památek, které lze během vyjížděk na kole navštívit. Nezapomenutelná je rovněž i zdejší krajina, která je velmi působivá. Toskánsko je místem, kde se narodilo mnoho významných osobností z oblasti umění - za všechny jmenujme například Michelangela, Rafaela či Leonarda. Toskánsko je pak také přímo rájem milovníků dobrého vína - právě tato oblast je domovem slavného červeného vína Chianti nebo také bílého vína Vernaccio di San Giminiano.

Vinařská oblast Chianti

Při cyklistických výletech po Toskánsku tak rozhodně nezapomeňte navštívit vinařský kraj Chianti, který se nachází mezi Sienou a Florencií. Pro cykloturistiku není tento kraj nijak fyzicky náročný, krajina je tvořeny mírnými kopeečky, vinicemi a olivovými háji. Díky mírnému klimatu je Chianti pro jízdu na kolech vhodné i během letních měsíců.

Siena

Po návštěvě kraje Chianti si udělejte čas i na návštěvu Sieny. Toto město leží v centrální části Toskánska. Město bylo původně osídleno Etrusky, následně zde pobývali Římané. Během středověku byla Siena velmi důležitým centrem celé Itálie. Město je dnes zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO, a to zejména díky stavbám, jakou je třeba sienská katedrála. Za pozornost určitě stojí i Torre del Mangia, 102 metrů vysoká věž u náměstí Piazza del Campo.

Klášter Abbazia di San Salvatore

Při toulkách Toskánskem upozorněme ještě například na malé městečko Abbadia San Salvatore, v němž se nachází cisterciácký klášter Abbazia di San Salvatore. Jedná se o jeden z nejstarších kkláštěrů v rámci celého Toskánska, který byl založen již v 8.století. Samotné město pak uchvátí svojí polohou, leží totiž v podhůří vyhaslé sopky Monte Amiata. I proto je výchozím bodem pro túry a výlety po zdejších sopečných svazích.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Boheminium - desítky památek pohromadě v miniaturní velikosti

Boheminium - desítky památek pohromadě v miniaturní velikosti

Rádi navštěvujete hrady a zámky? A také si říkáte, jak byste toho chtěli letos víc stihnout, a vidět ty památky, ke kterým jste se zatím nedostali? Máme pro vás tip na výlet, kdy si můžete v klidu vychutnat prohlídku několika zámeckých parků, objevit mnoho zřícenin českých hradů, a to všechno na jed…

Dovolená v tuzemsku plná zážitků

Spoustu krásných chvil, zajímavých momentů i vzrušujících dobrodružství skýtají různorodá zákoutí České republiky. Jsou plná aktivit, které můžete nejen během své dovolené vyzkoušet a mnohdy také překonat svůj strach a doposud domnělé možnosti.


Pálava, to je dovolená plná vína, přírody a historie

Pálava, to je dovolená plná vína, přírody a historie

Jižní Morava je rájem všech vinařů, a za tímto nápojem přijíždí čím dál více turistů. Využívají totiž oblíbeného pití, památek a přírodních krás tohoto kraje. Kamkoli se podíváte, všude na vás dýchá historie, vidíte zbytky původního osídlení, důkazy o pobytu předků dnešního člověka a další. A přírod…

Dovolená u moře plná zdraví

Dovolená u moře plná zdraví

Chcete jet na dovolenou, kde si nejen odpočinete, ale uděláte i něco pro své zdraví? Vypravte se na týden k moři, kde budete pojídat jen samé zdravé pochoutky! Přinášíme vám tip na dovolenou plnou relaxace a zdraví!