verze pro tisk

Už jste přemýšleli o letní dovolené? Taormina Sicílie je tou pravou volbou!

18. červen 2012 Už jste přemýšleli o letní dovolené? Taormina Sicílie je tou pravou volbou!

Už jste přemýšleli o letní dovolené? A nepokukovali jste také po Itálii? Tato jižanská země nabízí vše, po čem byste mohli toužit – moře, písek, stejně tak kvalitní služby a spousty zajímavých památek. Jeden z italských ostrovů, Sicílie, rovněž nabízí velice zajímavou oblast, jíž je Taormina.

Taormina je jedním z městeček na východním pobřeží ostrova. Její kopcovitý povrch vám poskytne mnoho zajímavých pohledů na italskou přírodu, stejně tak na vás čekají zajímavé památky, od známého Řeckého divadla, jež je připomínkou na stará divadla v přírodě, přes Římské lázně či Pallazo Corvaja z patnáctého století, až po Badia Vecchia, tedy věž, která se tyčí do výšky nad ostatní domy ve městě.

V městečku Taormina na vás bude historie dýchat ze všech stran. Jak by také ne, městečko začalo růst před mnoha a mnoha staletími. Ve čtvrtém století před naším letopočtem zde začaly růst první stavby.

Město ale není lákavé jen pro svou bohatou historii. Milovníci pláží a koupání budou nadšeni zdejší čistou pláží s jemnými písky, jež vás zavedou do čisťounké, slané vody moře.

I v případě, že se ale nebudete chtít koupat či toulat po památkách, má pro vás Taormina Sicílie vhodné řešení. Ostrov nabízí nejedno sportoviště, zajímavým se může zdát Picciolo Golf Club, tedy zdejší golfový klub. V případě, že vás láká i nějaký ten noční život, nepřijdete zkrátka – v únoru se zde koná tradiční karneval, během letních měsíců probíhá každoroční festival Taormina Arte ve středověkém divadle a třeba v září se můžete těšit na jiný festival – Madonna de lla Rocca.

Taormina tedy nabízí ode všeho trochu – zábavu, noční život, odpočinek i kulturu. Zároveň je oblíbeným cílem turistů, místní služby jsou tedy na úrovni. Chcete – li v létě poznat zajímavou, netradiční atmosféru a zároveň chcete strávit pár dní mezi přátelskými, příjemnými lidmi, potom je Taormina to pravé.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

WBKHSx806zXy

sobota, 13. červen 2015
19:44

I am very prone to motion sicnseks - on rides, in the car (if I'm not driving), out on the boat. My kids love to ride rides at the amusement park and go out in the boat fishing - they've even been wanting to go on a cruise! All things I've been trying to avoid because they make me so nauseous. I'd love to stop having to tell my kids "no" because of my motion sicnseks! These products would be great for me! They are so cute and stylish too! My favorite one is the Daisy Chain! Thanks for a chance to win!


posted by: WBKHSx806zXy (4qmtsnjqao(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Letní počasí a Černá Hora, záruka krásné dovolené

Letní počasí a Černá Hora, záruka krásné dovolené

Odtržením od Srbska vznikl nejmladší stát na světě, Černá Hora. Tato země čítá necelých 700 tisíc obyvatel a je rozdělena do 21 správních jednotek, opštin. Hlavním městem je Podgorica, která je spíše centrem průmyslu, kulturním centrem je Cetinje. K dalším velkým městům patří Nikšić, Bielo Polje neb…

Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

Kousek země vystupující z vody přesně u špičky italské boty, to je Sicílie, největší italský a zároveň středomořský ostrov, který obývá téměř 5 milionů přátelských lidí. Ideální místo pro vaši dovolenou s čistými plážemi, impozantními památkami, bohatou historií a krásnou přírodou. Peníze získané ce…


Kuba last minute je skvělou volbou

Kuba last minute je skvělou volbou

Každý z nás sní o nějakém místě, kde by rád strávil dny volna. V současnosti není problém dostat se prakticky kamkoli po celém světě a vybrat jedinou zemi, může být občas problém. Přesto existují takové destinace, které vám nabídnou vše na jednom místě. Přesně takovým místem je ostrov ležící v Atlan…

Cestujeme do USA: 5 nej, která jste pravděpodobně nevěděli o slavných symbolech Spojených států

Cestujeme do USA: 5 nej, která jste pravděpodobně nevěděli o slavných symbolech Spojených států

Víte, jak se jmenuje nejstarší dálnice Spojených států a zároveň místo, kde se odehrává převážná část slavného románu, nebo která budova se může pyšnit titulem nejrozlehlejší stavby na Zemi? Pokud ne, pak pokračujte ve čtení. Vybrali jsme pro vás pět faktů o slavných atrakcích USA, které vás možná p…