verze pro tisk

Valencie- „La tierra del Amor“

22. říjen 2011 Valencie- „La tierra del Amor“

Valencie- „Provincie lásky“. Tímto krásným a romantickým způsobem pojmenoval Valencii zpěvák Alfredo Kraus a opravdu věděl proč. Valencie je romantická svou historií, kulturou i překrásnými plážemi. A právě do Valencie jsem se osobně vypravila za poznáním, a že bylo opravdu bohaté, se dozvíte v dnešním článku.

Útržky z historie

Velice zajímavé je, že Valencie byla založena již roku 138 př. n. l. Byla založena Římany, ale obývána byla především Féničany, Řeky, Vizigóty a později také Maury. Díky nim se Valencie proslavila zejména díky pěstování rýže, oliv, hedvábí a hlavně pomerančů, což jí zůstalo až do dnešních dní. Ve století 15. se Valencie stala velice moderní částí Španělska.

V 15. století vzniklo také první evropské romantické dílo s názvem: „Tirant lo Blanch“, napsané Joanotem Martorellim, který se tak navždy zapsal do dějin. V dnešní době si Valencie udržuje přední místo v oblasti kultury a umění.

Město umění a vědy

Pokud se rozhodnete vypravit se do Valencie, rozhodně si nesmíte nechat ujít „Město umění a vědy“, které na mě působilo velice romantickým a zvláštním dojmem. Je totiž tvořeno několika moderními budovami, u nichž se cítíte, jako by pocházely z hodně vzdálené budoucnosti. Mezi těmito budovami najdete Palác umění, který vypadá jako lidské oko, dále zde najdete Palác hudby a Muzeum vědy, kde je umístěno Planetárium, Zoologická zahrada či Oceánografický pavilon.

Celkovou romantickou atmosféru tohoto místa ještě zesilují všudypřítomné fontány a prostředí místního přírodního parku.

Nejromantičtější pláže

Pokud patříte mezi milovníky odpočinku, rozhodně si nesmíte nechat ujít návštěvu místních pláží. K těm nejkrásnějším a nejromantičtějším patří zejména pláže Saladar a San Juan. Na těchto plážích se budete moci procházet po jemném žlutém písku, koupat se v průzračně modré vodě či si vypůjčit jedno z místních šlapadel a vydat se na malý výlet za poznáním.

Nejkrásnější vzpomínky

Valencie leží na východním pobřeží Španělska a myslím si, že je oblastí poněkud opomínanou, což je veliká škoda. Valencie má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Takže ať se již zajímáte o kulturu a historii či dáváte přednost odpočinku, rozhodně vám tohle krásné a romantické místo mohu doporučit. Z Valencie se budete vracet s dobrou náladou a jistě si uchováte vzpomínky na celý život. Tak jako já.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Last minute Mallorca je skvělá dovolená

Last minute Mallorca je skvělá dovolená

Mallorca je, coby největší z Baleárských ostrovů, součástí Španělského království a také cílem mnoha turistů, kteří zde tráví skvělou dovolenou. Není divu Mallorca má vše, co je k tomu zapotřebí, od krásné přírody přes bohatou historii až po nádherné čisté pláže. Místní služby jsou na vysoké úrovni,…