verze pro tisk

Za romantikou do Verony

18. červenec 2011 Za romantikou do Verony

Rádi byste si na dovolené užili také trochu romantiky? V Paříži a Benátkách už jste byli a nevíte, které město si vybrat? Navštivte italskou Veronu. Město jako stvořené pro líbánky nebo romantické procházky ve dvou. Vždyť i W. Shakespeare si ho vybral pro děj Romea a Julie.

Základní informace

Italské město Verona se nachází pouhých 30 kilometrů od jezera Lago di Garda. Je také druhé největší a nejvýznamnější v tomto kraji, hned po Benátkách. V současné době tu žije přibližně 280 tisíc obyvatel. Centrum města je historickou památkou a je zapsáno na seznamu UNESCO. Verona leží na řece Adige. Jen na prohlídku jejího centra jsou ideální dva až tři dny.

Nejvýznamnější památky

Díky své dlouhé historii má Verona milovníkům památek rozhodně co nabídnout. Nejvýznamnější a také nejnavštěvovanější pamětihodností je amfiteátr Arena. Vzhledově je podobný Koloseu, a je třetím největším amfiteátrem na světě. Amfiteátr vznikl již v roce 30, a sloužil jak je kulturním akcím, tak k veřejným popravám, nebo ke gladiátorským a býčím zápasům. V době své největší slávy pojal až 20 tisíc diváků. Dnes Arena ale není jen památkou, stále se tu konají kulturní akce.

Další navštěvovanou památkou je hrad Castelvechio. Vznikl ve 14. století a je to stavba dominující svému okolí. Tvoří ho rezidence rodu Scaligeriů a pevnost. Uvnitř hradu se nachází muzeum a obrazárna.

Verona je krásné město, což poznáte nejlépe při klidných procházkách. Všude kolem se nachází historické stavby, kostely, náměstí či divadla. Také mostů je tady mnoho, jen centrum jich má více než 10. Říká se, že nejhezčí pohled na Veronu je od římského divadla.

Město milenců

Největší turistickou atrakcí je dnes dům Julie, nebo-li Casa di Giulietta. Na dvorku stojí socha Julie. Traduje se, že kdo si sáhne na její pravé ňadro, ten bude mít navždy štěstí v lásce. Toto místo navštěvují milenci z celého světa, kteří na dvorku i uvnitř vily zanechávají svá milostná vyznání. Juliin balkon je také místem pořádání svateb. Shakespearů příběh se dá číst v celé Veroně. Navštěvovaná (i když mnohem méně) jsou i dům Romea, nebo místo jejich tajné svatby.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nechejte se hýčkat, zkuste wellness pobyt

Nechejte se hýčkat, zkuste wellness pobyt

Neváhejte a vypravte se na malou dovolenou během jednoho víkendu. Nejrůznější víkendové pobyty jsou pro to jako stvořené a začínající slunečné dny jako by vyzývaly k tomu, abyste neseděli doma, ale vyrazili alespoň na krátkou cestu z dobu za krásami vlasti i zbytku světa, odpočinkem, sportem, romant…

Světová metropole Praha

Světová metropole Praha

Jestli něco zahraniční turisté vědí o České republice, většinou se tato informace týká našeho hlavního města, Prahy. Metropole nabízí spousty možností jak trávit volný čas, hlavním tahákem na turisty je samozřejmě bohatá historie a kultura. Praha nabízí svým návštěvníkům obrovské kulturní vyžití v m…