verze pro tisk

Záhadná a překrásná Opera House v Sydney- Zážitek na celý život

30. říjen 2011 Záhadná a překrásná Opera House v Sydney- Zážitek na celý život

Toužíte poznat ve vašem životě něco krásného, neobyčejného a unikátního? Chtěli byste se alespoň jednou v životě dotknout kousku jedinečné a záhadné historie? Neopakovatelný zážitek vám jistě dopřeje jedno z nejkrásnějších měst na světě- Sydney a jeho opěvovaná Opera House.

Kousek historie

Sydney je největším městem Austrálie. Austrálie byla objevena kapitánem Jamesem Cookem v roce 1770 a následně začala být osidlována Brity. Dá se říci, že čím delší má rodina v Austrálii tradici, tím je to pro ni horší. Neboť původními obyvateli Austrálie byli trestanci, kteří sem byli dovezeni, aby zde tvrdě pracovali a odpykávali si zde trest. V 19. století se Austrálie konečně dala na demokratickou cestu a dnes je členem britského společenství Commonwealth a neustále se vyvíjí.

Architektonický symbol Austrálie- Opera House

Již v roce 1955 byl vypsán veřejný konkurz pro stavbu opery v Sydney. Ze všech návrhů byl vybrán ten nejoriginálnější, vytvořený Jornem Utzonem. Vláda však nesouhlasila s vysokými náklady na stavbu a tak Jorn Utzon odmítl dále ve výstavbě pokračovat. Operu proto dokončili jiní architekti, kteří však vybudovali interiér velice odlišný původní Utzonově verzi. Proto v dnešní době působí Opera House v Sydney velice záhadným dojmem, mísí se v něm totiž několik naprosto odlišných stylů, které vás zajisté okouzlí.

Budova Opery má překrásný tvar v podobě lastur, které se velikostně velmi liší. Nejvyšší část Opera House sahá až do výšky 67 metrů. Stavba však sahá také téměř 26 metrů pod hladinu moře, ale tato část slouží zejména jako technické centrum Opera House. Velice zajímavé je, že stavba má celkem 1000 místností budovaných povětšinou v goticko-moderním stylu.

Dech beroucí okolí Opera House

Jedním z nejpůsobivějších prvků se stalo okouzlující okolí Opera House. Opera totiž leží mezi nádherným prostředím botanické zahrady a scenerickým městským prostředím. Nejkrásnější tečku dokresluje tmavě modrý záliv přístavu. Když se na tuto scenérii díváte, máte pocit, jako by ani nic krásnějšího na světě neexistovalo.

Nejkrásnější zkušenost

Když jsem před několika lety měla možnost Opera House navštívit, myslela jsem si, že mě tato budova příliš nepřekvapí. Opak byl pravdou. Opera House byla jednou z nejkrásnějších budov, které jsem kdy viděla. Zanechala ve mně pocit něčeho mystického, co nikdy nevymizí z mé paměti. Tento zážitek mohu všem jen doporučit.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Noční život: Kam na dovolenou

Noční život: Kam na dovolenou

Zajdete si rádi do klubu či na diskotéku? Ve kterých evropských městech to v noci nejvíce žije? Podívejte se na několik tipů, kam do Evropy vyrazit za zábavou!

Kréta: Slunné počasí po celý rok

Kréta: Slunné počasí po celý rok

ve středozemním moři je ideální ve středozemním moři je ideální turistickou destinací pro lidi, kteří si během dovolené chtějí plně vychutnávat krásné slunečné počasí. Kréta je totiž jedním z nejteplejších a zároveň nejslunečnějších míst v Evropě. Během letní sezony je zde jen naprosté minimum sráž…


Egypt a příjemné počasí po celý rok

Egypt a příjemné počasí po celý rok

To, co bylo dříve pro většinu z nás nedostupné, se v posledních letech stává běžné. Řeč je samozřejmě o cestování do některých zemí. Tentokrát máme na mysli Egypt, zemi ležící na africkém kontinentu, země, při vyslovení jejíhož jména si většina z nás vybaví pyramidy. A právě Egypt je v současnosti j…

Vyberte si luxusní dovolenou

Vyberte si luxusní dovolenou

Vydejte se na skutečně luxusní dovolenou. Když říkáme luxusní dovolená, máme na mysli skutečné nebe na zemi. Nádherné pláže, čisté moře, jedinečná příroda, luxusní služby a kompletní servis. Po celou dobu své dovolené se nebudete muset o nic starat. Vlastně jedinou vaší starostí bude užívat si svou …