verze pro tisk

Země sopek, gejzírů a ledovců, to je Island

27. květen 2011 Země sopek, gejzírů a ledovců, to je Island

Island je země plná kontrastů, která láká cestovatele z celého světa. Naleznete zde na jendé straně ledovce, vysoké hory, fjordy a na druhé straně sopky, geotermální prameny a gejzíry. Nedotčená a drsná příroda je to, co táhne na Island většinu lidí. Jedna část Islandu je klidná a vlídná, a o pár kilometrů dál se můžete dostat do pustiny a divočiny.

Základní informace o Islandu

Island je druhý největší ostrov Evropy. Nachází se necelých 300 kilometrů od Grónska. Vzhled ostrova a život místních lidí ovlivňuje stálá vulkanická aktivita, což jsme ostatně mohli v minulých dnech poznat, když se několik islandských sopek probudilo k životu. Co se týče počasí, mnoho lidí se domnívá, že je tady velká zima. Není tomu tak, zejména díky Golfskému proudu, který ostrov ohřívá. V létě se teploty pohybují okolo 15 stupňů, ale v zimě se neliší od teplot u nás. Island je poměrně deštivá a větrná země. Počasí na Islandu je stejně proměnlivé a rozmanité jako sám ostrov.

Co vyřídit před odjezdem a co s sebou

Předtím, než se na Island vydáte, zajistěte si dopředu místo na trajektu. Pokud byste spoléhali na to, že ho na poslední místo chytnete, také můžete v přístavu čekat několik dní. Zároveň jsou lístky koupené na poslední chvíli daleko dražší. Dále se připravte na to, že ne všechny vaše plány musí vyjít tak, jak si přestavujete. Island je přeci jen země značně odlišná od jiných. Infrastruktura na některých místech je nedostatečná, počasí vás může uvěznit na několik dní uprostřed pusté přírody. Je nutné s tím počítat, a také podle toho sbalit zavazadlo.

Co by vám tedy nemělo chybět?

Pojedete-li na vlastní pěst, rozhodně nepodceňte výběr kvalitního stanu, spacáku a karimatky. Zároveň se velmi bude hodit pořádné teplé a nepromokavé oblečení. Nutností jsou trekové vysoké boty, které máte dokonale rozchozené. Nezapomeňte na pokrývku hlavy, za slunečného počasí ochrání před úpalem. S tím souvisí také potřeba opalovacího krému a slunečních brýlí. Určitě nezapomeňte na zřízení vhodného cestovního pojištění .

Kam se na Islandu podívat

Během své dovolené nemůžete poznat všechny krásy Islandu. Nevynechejte návštěvu hlavního města Reykajvíku. Co se týče přírodních krás, navštivte nejznámější vodopád Gullfoss, dále Velký Geysir nebo největší ledovec ostrova Vatnajökull. Jedno z nejnavštěvovanějších míst je jezero Mývatn. To je více než půl roku pod ledem. Okolí ale ukazuje všechny přírodní krásy Islandu. To je jen malý výčet toho, co na Islandu můžete vidět.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dominikánská republika, země dlouhých pláží

Dominikánská republika, země dlouhých pláží

Sníte o dovolené, která nabízí skutečný relax? O dovolené, na kterou budete i po návratu domů dlouho vzpomínat? Právě pro vás je tu Dominikánská republika. Země turistům nabízí přesně to, co má skutečná dovolená obsahovat. Čistým mořem počínaje, přes národní parky až po pláže s palmami, které jsou n…

Španělsko - země tančící v rytmu kastanět

Španělsko - země tančící v rytmu kastanět

Moře, slunce, sangria a paella, ale také býčí zápasy a flamenco. Španělsko je země kontrastů a od nepaměti láká dobrodruhy. Zároveň však nabízí skvělý komfort pro turisty a široké možnosti zábavy od vodních sportů jako je potápění, vodní lyžování a windsurfing, přes jízdu na koních, golf, tenis až p…


Maďarsko, země termálních lázní. Které jsou ty pravé pro vás?

Maďarsko, země termálních lázní. Které jsou ty pravé pro vás?

Maďarsko je zemí termálních lázní, bazénů a léčivých pramenů. Jezdí sem každoročně spousta našich spoluobčanů. Ceny nejsou příliš vysoké a výborná maďarská kuchyně je dostatečným lákadlem. Maďarsko je světovým unikátem co do počtu léčivých pramenů. Protože tu jsou termální lázně opravdu prakticky vš…

Tropický ráj nedaleko Berlína

Tropický ráj nedaleko Berlína

Už se vám zima zdá strašně dlouhá, ale dovolená je v nedohlednu? Těšíte se na sluníčko, moře, spaní na pláži a vůbec ten pohodový relax? Nemusíte čekat, můžete vzít celou rodinu a vyrazit do Německa. Nedaleko Berlína totiž vyrostly skutečné tropické ostrovy.