verze pro tisk

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

15. březen 2012 Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Toužíte po tom vysadit a udělat si malý výlet? Na cestu do zahraničí však již nezbývají peníze? Nevadí! I v Čechách totiž najdete místa s bohatou historií. Jedním z nich je právě Český Krumlov.

Zajímavosti z Krumlova

Český Krumlov patří mezi jedno z nejkrásnějších a architektonicky nejzajímavějších českých měst s velice bohatou historií. Českým Krumlovem protéká řeka Vltava. Území tohoto města bylo zabráno již v době kamenné a v roce 1274 bylo založeno celé město. Význam města s nadcházejícími léty významně roste. Jsou dokonce otevřeny slavné stříbrné doly a město tak vzkvétá. V 16. století je město na svém vrcholu. Český Krumlov se poté zaměřuje především na zemědělskou výrobu.

Zámek a hrad

Zámek a hrad Český Krumlov patří k jedné z nejvýznačnějších památek střední Evropy. Co se týče jeho rozlohy, je druhým největším zámkem v České Republice. Dalo by se říci, že je takovým architektonickým skvostem. Také rozsáhlé okolní zahrady vypovídají mnoho o jeho kráse. Největší pýchou zámeckých zahrad je fontána, která vyobrazuje postavy vodních Bohů.

Co se týče vnitřních interiérů zámku a hradu Český Krumlov, jsou dokonalým skvostem. Naleznete zde překrásnou zámeckou kapli v rokokovém stylu, Zlatý eggenberský vůz, který byl zhotoven již roku 1638 v Římě. Můžete se těšit na to, že si prohlédnete překrásná benátská zrcadla, navštívíte Baldachýnový salonek, uvidíte nejrůznější orientální dekorace a také překrásné obrazy od malířských mistrů.

Překrásný zážitek

Český Krumlov je město s bohatou historií a nabízí nepřeberné množství možností. Město vás již od počátku okouzlí svojí architekturou. Navštivte hrad a zámek Český Krumlov a dozvíte se mnoho zajímavých faktů z dob minulých a také budete moci obdivovat překrásné zámecké dekorace, které jinde nespatříte. Český Krumlov vás jistě uchvátí.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

LpkMoaIeY6

pátek, 9. květen 2014
17:10

thanks for liking my reecnt post on my India Journal BLog and hope you enjoy exploring further lots of photos and stories from years of travel in India. And a special thanks for bringing me here to YOUR blog, which I know I am going to truly enjoy exploring further, once I get the time. Perhaps when I get back to India next week and have more time for just fun things. And yes, it IS a big world with so much beauty and love and blessings to see. All the best to you in your continued journeys.


posted by: LpkMoaIeY6 (b4olrtu9(a)outlook.com) [Odpovědět]

hbiDuOaw

sobota, 28. leden 2017
08:38

Hello guys, I want to buy some MaotrSlpey mesos. Which one is the best site I can buy it from? I want a safe site. Please help me! Thanks very much.


posted by: hbiDuOaw (tdj3xbdapo(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Pěkné ubytování Český Krumlov

Pěkné ubytování Český Krumlov

Řešíte, kam na dovolenou nebo jen tak na výlet? Pokud se chcete porozhlédnout po naší vlasti a navštívit opravdu kouzelná místa, kterých je u nás naštěstí dost a dost, potom se zkuste rozjet například do Českého Krumlova. Vždyť toto historií prošpikované město má zcela jistě co nabídnout všem, kteří…

Navštivte Český Krumlov

Navštivte Český Krumlov

Samozřejmostí je, že když se vydáte kamkoliv na dovolenou či výlet nebo pár dní volna, určitě budete chtít mít sehnané kvalitní ubytování někde poblíž míst, které chcete navštívit anebo přímo v centru dění. Český krumlov


Madrid: Město v rytmu Flamenca

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Toužíte po poznávání nových kultur? Máte rádi nespoutanost a překvapení a potřebujete si odpočinout od pracovního stresu? Toužíte zažít vášeň ve víru tanečních rytmů? Potom navštivte Madrid, město v rytmu Flamenca.

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Přemýšlíte o tom, kam si v tomto chladném počasí udělat výlet, ale nic vás nenapadá? A co takhle Vídeň - město plné zábavy a překvapení? Že nepatříte mezi milovníky historických památek? To ale vůbec nevadí. Vídeň totiž skrývá i jiná tajemství.