verze pro tisk

Chorvatsko: Ubytování v soukromí - na co si dát pozor

21. červen 2011 Chorvatsko: Ubytování v soukromí - na co si dát pozor

Dovolená u moře v Chorvatsku se dá zařídit kompletně se vším všudy, tedy s dopravou i ubytováním a stravou. Mnohdy levněji však vyjde, pokud si ubytování v této typické letní destinaci zařídíme sami. Na internetu dnes existuje mnoho stránek, na nichž je nabízena možnost soukromého ubytování. V tomto případě je ale dobré držet se několika rad, díky nimž se vyvarujete zbytečných problémů.

Jak vyhledat ubytování v soukromí na internetu

Při hledání soukromého ubytování v Chorvatsku na internetu si nejprve projděte co nejvíce nabídek. Nikdy není dobré se hned u první nabídky zastavit a ubytování si zaplatit. O pár minut později se totiž zcela určitě dostanete k nabídce, která bude zajímavější a lákavější. V žádném případě se však nedívejte jen na cenu ubytování. Je důležité si porovnat také služby, které jsou v ubytování zahrnuty, fotografie objektu, v němž budete svoji dovolenou trávit, případně si přečtěte nějaké recenze na dané ubytování. I v Chorvatsku žijí lidé, kteří chtějí za každou cenu jen vydělat a neštítí se nabízet ubytování v soukromí, které je doslova otřesné.

Před zaplacením se také ujistěte, že od vás nebudou na místě vybírány žádné dodatečné poplatky, které by pak neúměrně navyšovaly původní cenu. Jedná se například o různé daně či místní poplatky.

Pokud máte vybráno, bude potřeba ubytování zaplatit. Zde existuje riziko, že zaplatíte za něco, co ve skutečnosti nikdy nedostanete. V každém případě si po objednání a zaplacení ubytování vytiskněte kompletní informace a na cestu si je vezměte s sebou včetně dokladu o zaplacení.

Na místě si uschovejte cenné věci do sejfu

I na místě je dobré si dát pozor na některé věci. Pokud s sebou vezete vyšší hotovost či u sebe máte nějaké cennější předměty, pak požádejte majitele nemovitosti o úschovu v trezoru či v sejfu. Ukradnutí věcí na dovolené by bylo opravdu velkou nepříjemností. Při pobytu pak vyžadujte vše, co Vám bylo nabízeno při nabídce. Nebojte se majiteli ozvat, jde přeci o Vaše peníze a Vaši dovolenou.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Na co si dát pozor při ubytování

Na co si dát pozor při ubytování

Když se rozhodnete pro dovolenou, pak dáte jistě za pravdu tomu, kdo tvrdí, že hlavní roli u jakéhokoli pobytu hraje ubytování. Pokud se někdo ubytuje v kapacitách, jež nestojí za to, pak má zkaženou celou dovolenou a rozhodně nebude příjemně naladěný. I proto je nezbytné vybrat to nejlepší, co se z…

Ubytování v soukromí Jeseníky s možností wellness

Ubytování v soukromí Jeseníky s možností wellness

Různorodá oblast na východě České republiky – to je horská oblast Jeseníky. V zimě sem můžete vyrazit na lyže, v létě potom Jeseníky nabízejí možnost výletů do horských městeček a za čistou přírodou. Ubytování Jeseníky nabízí hotel Vidly, stavení jako z pohádky ležící na severním úpatí hory Praděd.


Skvělá dovolená na dosah, to je Chorvatsko 2010

Skvělá dovolená na dosah, to je Chorvatsko 2010

Chorvatská republika ležící podél východního pobřeží Jaderského moře patří právem mezi vůbec nejoblíbenější země českých turistů. Pobřeží je velmi členité, chorvatské ostrovy a ostrůvky si však nijak nezadají s pevninou a turisticky jsou velmi vyhledávané. Krom místních krás láká Chorvatsko české ce…

Chorvatsko 2017: Máme pro vás tipy na příští dovolenou!

Chorvatsko 2017: Máme pro vás tipy na příští dovolenou!

Plánujete příští dovolenou v Chorvatsku? Toužíte po něčem novém a dosud nepoznaném? A co kdybychom vám představili žebříček TOP destinací, které cestovatelé zvolili během roku 2015? Věříme, že si pro vaši příští dovolenou vyberete místo, kde zažijete nezapomenutelný týden či 14 dnů a rádi se sem je…