verze pro tisk

Doplňková turistická výbava, která vám zpříjemní treking

5. červen 2015 Doplňková turistická výbava, která vám zpříjemní treking

Letní počasí přímo vybízí k procházkám po lesích i k náročnějším túrám po horách. Před tím, než se ale vydáte na cesty, je dobré si zkontrolovat, v jakém stavu je vaše turistická výbava. V případě, že na ní shledáte nějaké nedostatky, bude nezbytné si pořídit novou. Túru vám zpříjemní i některé praktické doplňky.

Základní výbava

Jdete-li na několikadenní túru, určitě si do batohu nezapomeňte dát náhradní oblečení, i v letních měsících je dobrá teplejší nepromokavá bunda.

Pro pěší turistiku jsou základem pevné a voděodolné boty, které však musí být zároveň prodyšné, aby se vám v nich nezapařovala chodidla.

Pokud si vybíráte kupříkladu dámské trekové boty, všímejte si kvality podrážky a také svrchního materiálu. Nejlepším řešením na náročné trekingy jsou goretexové boty. Mají ideální vlastnosti z hlediska voděodolnosti a prodyšnosti. K nákupu kvalitní obuvi lze využít outdoor eshop, který zároveň nabízí i mnoho další výbavy, jež se vám na cestách bude hodit a bez níž se možná ani neobejdete.

Praktické doplňky

Trekové hole

Velmi praktickou pomůckou zejména při chůzi po hornatých oblastech jsou trekové hole. Pomáhají vám udržovat stabilitu i v nejnáročnějších terénech. Zároveň se díky nim při výšlapech méně nadřete, neboť nejsou tolik namáhány nohy.

Důležité však je, aby byly kvalitní. Záleží především na správné velikosti, na tvaru rukojeti a hmotnosti. Dále by měly mít také poutko, které slouží jako bezpečnostní prvek.

Turistická hůl musí být lehká, ale zároveň i pevná a pružná. Hlavní roli z hlediska těchto vlastností hraje materiál, z něhož je vyrobena konstrukce hole. Ideální jsou karbonové hole, případně kombinované s hliníkem.

V neposlední řadě si všímejte také spodního hrotu, který ovlivňuje, jakým způsobem se budete odrážet od povrchu.

Čelovky

Ve výbavě turisty nesmí chybět ani baterka. Alternativou jsou čelovky, které přispívají k pohodlné chůzi i během večerních a nočních hodin. Stačí si je nasadit na čelo, zapnout a rázem máte dobrý výhled na cestu. Musí mít ovšem dostatečně silnou žárovku, jinak vám budou k ničemu.

Komerční sdělení

-pla-

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kvalitní elektrokola vám zpříjemní cyklovýlety

Kvalitní elektrokola vám zpříjemní cyklovýlety

Jako milovníkům cyklistiky vám právě začíná hlavní sezona. Abyste si plně vychutnali vyjížďky do přírody a nemuseli se tolik namáhat, je užitečné nechat si na vaše kolo přidělat podpůrný motůrek.

Skvělá dovolená České Budějovice, která potěší celou rodinu

Skvělá dovolená České Budějovice, která potěší celou rodinu

Na výlety, zájezdy, dovolenou, kamkoli, kam se vám zlíbí. Je škoda, že mnoho lidí jezdí za zábavou a odpočinkem do zahraničí, přitom nevidí, jaké krásy nabízí i naše země. Člověk si myslí, že jí zná dobře, ale opakem je pravdou. Dejte svému známému otázky, jako například, co může vidět v tomto a v t…


Ruční papírna Velké Losiny. Návštěva, která skutečně stojí za to.

Ruční papírna Velké Losiny. Návštěva, která skutečně stojí za to.

Papír. Věc, která je součástí našeho života, a ač si to třeba neuvědomujeme, používáme ho v nějaké podobě denně. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se papír vyrábí? Nebo spíše, jak se vlastně v době dávné vyráběl? Dnes už je celá produkce řízena obvykle automaticky, stroji, ale přece jen ještě v Čec…

Cestujeme do USA: 5 nej, která jste pravděpodobně nevěděli o slavných symbolech Spojených států

Cestujeme do USA: 5 nej, která jste pravděpodobně nevěděli o slavných symbolech Spojených států

Víte, jak se jmenuje nejstarší dálnice Spojených států a zároveň místo, kde se odehrává převážná část slavného románu, nebo která budova se může pyšnit titulem nejrozlehlejší stavby na Zemi? Pokud ne, pak pokračujte ve čtení. Vybrali jsme pro vás pět faktů o slavných atrakcích USA, které vás možná p…