verze pro tisk

Gastronomické speciality v Madridu

17. květen 2014 Gastronomické speciality v Madridu

Hlavní město Španělska je kouzelné. Vydat se do této královské metropole určitě stojí zato a rozhodně se její návštěva neobejde bez něčeho dobrého na zub. Španělská gastronomie se vyznačuje opravdovou lahodností pokrmů a také lehkostí, která našim pokrmům poněkud chybí. Španělé jsou opravdoví gurmáni. Podívejme se tedy na některé speciality, které jsou v Madridu nabízeny.

Madrileño

Typické pokrmy pro hlavní město Španělska jsou označovány jako madrileño. Vybrat z těchto jídel můžeme třeba jídlo zvané Cocido Madrileño. Toto dušené jídlo kombinuje zajímavě cizrnu a také spousty zeleniny. Typické jsou hlavně mrkev, tuřín anebo brambory.

Další madridské speciality

Výborným madridským jídlem je i Callos. Tato polévka se nápadně podobá naší dršťkové polévce. Vynikající delikatesu představují i plži zvaní Caracoles. Zapomenotu bychom ale neměli ani na pečenou pražmu Besugo al Horno. Pochoutky tapas také stojí za vyzkoušení hned v několika místních restauracích.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Toužíte po poznávání nových kultur? Máte rádi nespoutanost a překvapení a potřebujete si odpočinout od pracovního stresu? Toužíte zažít vášeň ve víru tanečních rytmů? Potom navštivte Madrid, město v rytmu Flamenca.

Pohodové ubytování v Brně

Pohodové ubytování v Brně

Jestliže máte namířeno do Brna ať už za pracovními povinnostmi, anebo za poznáním moravské metropole, určitě budete potřebovat kvalitní ubytování. Optimální volbou je přitom ubytování hned v centru města v klidném prostředí menšího penzionu. Sehnat takovéto bydlení již není žádný problém. Nabízí jej…


Pohodové ubytování v Beskydech

Pohodové ubytování v Beskydech

Dovolená v tuzemsku může být určitě velmi příjemná a často si stačí přímo pouze zvolit konkrétní spolehlivý cíl. Mezi velmi oblíbená pohoří v naší zemi patří bezesporu Beskydy. Právě sem jezdí lidé za krásnou a často poměrně levnou dovolenou.

Potřebujete tip, kam na dovolenou?

Potřebujete tip, kam na dovolenou?

Pokud byste si rádi vyjeli na nějakou fajn dovolenou a potřebujete nějaký opravdu jedinečný typ, kam se zajet podívat, potom se nahlédněte na vskutku vynikající webové stránky dobre-cestovani.cz. Umožní vám zažít opravdovou dovolenou na exotických místech naší planety. Cestujete rádi a ještě raději …