verze pro tisk

Kam za zábavou v letovisku Baška Voda

16. květen 2014 Kam za zábavou v letovisku Baška Voda

Dovolená v Chorvatsku již patří pro obyvatele české republiky k nejtradičnějším. Není se čemu divit, jelikož Chorvatsko je krásnou zemí nabízející skutečně zajímavé lokality. Jednou z nich je bezesporu i oblast okolo letoviska Baška Voda. To se nachází zhruba 10 kilometrů severovýchodně od Makarské. Buďme ale konkrétnější a soustřeďme se na možnosti zábavy v tomto městě. Nudit se stoprocentně nebudete!

Skvělé koupání a sport

Perfektní koupání je na plážích okolo Bašky Vody zaručené. Pláže mají oblázkový povrch a nabízejí i pozvolný sklon do moře, což je ideální pro koupání s dětmi. Hlavní pláž Nikolina je proslulá především čistotou vody, což dokladuje modrá vlajka vyvěšená na pobřeží. Pokud zvolíte ubytování právě v této obci, pak si budete moci užívat i jízdy na kole anebo vysokohorských túr. Pohoří Biokovo je opravdu kouzelná a trekové trasy si tady užijete. Děti mohou jít v Bašce Vodě na dětská hřiště anebo využít trampolín a mnohých dalších atrakcí.

Tradiční místní kulturní akce

Baška Voda je podobně jako i mnohé ostatní lokality v Chorvatsku opředená mnohými tradicemi. Dokladem budiž třeba i pravidelně se konající letní festival Baškovoško ljeto, který se tu koná. Příjemné jsou i rybářské večery u různých mořských specialit. Tradiční jsou i oslavy svátku sv. Antonína 13. června nebo oslavy sv. Vavřince 10. srpna. Vyrazit ale můžete klidně i na některou z diskoték anebo jen do místních restaurací, kde se podávají vynikající tradiční speciality.

Bohatá historie Bašky Vody

Jestliže máte rádi historii, pak pro vás bude Baška Voda ideálním místem. Vydat se můžete třeba do zde archeologického muzea Arheološki muzej. Anebo do Malakolského muzea. Zajímavé je i muzeum mušlí z Jadranu. Spatřit tady lze ty nejkrásnější podmořské exponáty vůbec. Moc hezká je i procházka na pohorek Gradina, kde se nachází zbytky byzantské pevnosti.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Skvělá dovolená v chorvatském letovisku Poreč

Skvělá dovolená v chorvatském letovisku Poreč

Jednou z nejoblíbenějších zemí pro letní dovolenou je bezesporu Chorvatsko a konkrétně středisko Poreč. Pokud se rozhodnete vydat do tohoto letoviska i v průběhu roku, rozhodně neučiníte krok vedle. Mimo skvělé koupání nabízí také historické lokality a spousty míst, která vás budou fascinovat i mimo…

Kam za zábavou na Kanárských ostrovech

Kam za zábavou na Kanárských ostrovech

Když se řekne sousloví Kanárské ostrovy, tak se mnohým lidem vybaví místo, o němž jsou přesvědčeni, že jej nikdy na vlastní kůži nezažijí. Opak ale dnes může být pravdou, jelikož Kanárské ostrovy už dávno nepatří mezi snobské a nedostupné lokality, kam by se nebylo možné za solidní finanční prostřed…


Kam za zábavou a relaxací: Akvapark Tatralandia

Kam za zábavou a relaxací: Akvapark Tatralandia

Máte pár dní volna a přemýšlíte, kam vyrazit s rodinou? Co takhle do akvaparku? A když na pár dní do akvaparku, tak do pořádného! Parádní vodní svět najdete u našich slovenských sousedů – Akvapark Tatralandia. Co vše zde na vás čeká?

Gyula: Za relaxací i zábavou do hradních lázní

Gyula: Za relaxací i zábavou do hradních lázní

Přemýšlíte, že byste si letos zajeli na dovolenou do Maďarska? Pak jistě neprohloupíte, když navštívíte některé z vyhlášených lázní. Vynikající relaxační a léčebné účinky termálních pramenů spojené se zajímavým prostředím najdete v lázních v Gyule.