verze pro tisk

Možnosti výletů na ostrově Fuerteventura

18. červen 2014 Možnosti výletů na ostrově Fuerteventura

Ostrov Fuerteventura je největrnějším ostrovem z celých Kanárských ostrovů. To ale nemění nic na faktu, že jej navštěvuje stále více lidí. Krásné pláže s nespočetným množstvím možností trávení volného času lákají mnohem více návštěvníků. Fuerteventura ovšem není pouze ostrovem, na kterém byste jen váleli na plážích. Vydat se můžete kamkoli do okolí. Pokud nevíte, kam byste mohli vyrazit, pak se můžete inspirovat v následujících řádcích. Možností výletů je skutečně hodně.

Prohlédněte si tradiční větrné mlýny

Jak již bylo řečeno, ostrov Fuerteventura je největrnější z celého kanárského souostroví. Místní obyvatelé již od nepaměti věděli, že se větru dá využít k jejich prospěchu, a tak na ostrově zkonstruovali celou řadu větrných mlýnů. Pokud vyrazíte na pěší výlet, můžete klidně prohlídku těchto mlýnů absolvovat. Výbornou volbou je například mlýn Molino de Antigua. Právě tady se můžete podívat na to, jak mlýny fungují a jak se vyrábí speciální zdejší mouka z pražených obilovin a kukuřice gofio.

Vesničky jako z pohádky

Tradiční místní městečka a vesnice jsou opravdu malebné. Kanárské ostrovy se ostatně všeobecně mohou pochlubit mnohými tradičními stavbami. Z vesniček na ostrově Fuerteventura zaujme především původní hlavní město ostrova Betancuria. Typické je hlavně tradiční místní architekturou a hlubokou historií. Ta sahá až do 15. století. Podívat se při procházce můžete třeba do zdejšího archeologického muzea. Za zmínku stojí mimo jiné i opravdu hezký bílý kostelík v centru města.

Krásná příroda a národní parky

Fuerteventura láká podobně jako Gran Canaria i krásnou panenskou přírodou. Nachází se tady celkem 13 chráněných přírodních rezervací. V těchto parcích žije několik ohrožených druhů zvířat včetně hezkých veverek. Pokud chcete vidět růst v přírodě aloe vera, pak určitě neváhejte a vyrazte právě do některého ze zdejších parků.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ubytování v soukromí Jeseníky s možností wellness

Ubytování v soukromí Jeseníky s možností wellness

Různorodá oblast na východě České republiky – to je horská oblast Jeseníky. V zimě sem můžete vyrazit na lyže, v létě potom Jeseníky nabízejí možnost výletů do horských městeček a za čistou přírodou. Ubytování Jeseníky nabízí hotel Vidly, stavení jako z pohádky ležící na severním úpatí hory Praděd.

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Už jste letos přemýšleli, kam vyrazíte na dovolenou? Většinou toto rozhodnutí záleží na mnoha faktorech jako jsou finance, počasí v dané oblasti, možnosti trávení volného času a tak dále. Pokud máte zájem o trochu exotiky a tradiční dovolenkové destinace vás nudí, zkuste Srí Lanku. Ačkoli Srí Lanka …


Skvělé možnosti wellness na Slovensku

Skvělé možnosti wellness na Slovensku

Odpočinek lze dnes řešit mnoha různými způsoby. Jedním z nejoblíbenějších je v každém případě volba nějaké wellness aktivity. Ubytování ve stylu wellness je na Slovensku na velmi vysoké úrovni a rozhodně je možné volit z celé řady takto koncipovaných hotelů a penzionů. Vybírat si můžete klidně z cel…

Parkování u letiště Praha a jaké možnosti poskytuje?

Parkování u letiště Praha a jaké možnosti poskytuje?

Ať každý tvrdí cokoli, všichni víme, že nejpohodlnější způsob cestování se zavazadly na letiště je svým automobilem. Jediná otázka, která Vás ale může napadnout, je kam s ním během dovolené? Nechávat ho na drahém letištním parkovišti s nejistým zabezpečením se určitě nikomu nechce. Nebo hledat místo…