verze pro tisk

Pojištění na cesty

19. březen 2011 Pojištění na cesty

Úraz, vážná nemoc či lékařský zákrok jsou rozhodně jedněmi z nejhorších možných věcí, které nás mohou na dovolené potkat. Ovšem se stoupající oblibou adrenalinovějších dovolených stoupá také riziko úrazu. Proto je nanejvýš vhodné si před cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění. Říkáte si, že se vás to netýká, přece žádný adrenalinový sport neprovozujete a ani provozovat nehodláte.

Úrazy na dovolené jsou běžné

Představte si tedy banální situaci, kdy uklouznete na mokrých dlaždičkách v koupelně a zlomíte si ruku, nebo vás například uprostřed dovolené v Turecku rozbolí velice krutě zub, a vy víte, že prostě musí ven. Pojištění do zahraničí se vám může velmi vyplatit i v takovýchto situacích. Rozhodně není vhodné spoléhat na to, že když platíte zdravotní pojištění v Čechách, tak vás v celé EU ošetří bezplatně. Ve většině členských zemí je naopak zvykem, že se na financování zákroku pacient podílí nějakou procentuálně danou výší částky, u některých zákroků pak není výjimkou, že pacient hradí 100% ceny ošetření. A to se v zahraničí může velmi prodražit.

Pojistění na cesty se vyplatí

Cestovní pojištění má výhodu také v tom, že kryje jak zdravotní péči, ale také majetkové a finanční újmy, které vám mohou na cestách vzniknout.

V dnešní době má většina klientů v oblibě sjednávat cestovní pojištění online. Je to praktické, rychlé a pohodlné, ale co vlastně takové pojištění zahrnuje a na co se vztahuje? Pojištění online, které si sjednáte na webovém portálu AllianzDirect.cz zahrnuje neomezené léčebné výlohy, připojištění zavazadel, pojištění stornovacích poplatků, krytí rizika zpoždění letu a zpoždění zavazadel zahrnuto v základní sazbě pojištění zavazadel a pojištění turistických, pracovních a vybraných sportovních cest v základní sazbě pojistného a mnoho dalších výhod.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Cestovní pojištění na Vaše cesty

Při cestách do zahraničí, a to jak na dlouhodobé dovolené, tak i na víkendy, je vždy dobré si sjednat cestovní pojištění . Pokud si totiž toto pojištění před odjezdem na dovolenou neuděláte, vystavujete se zbytečnému riziku, že se Vám dovolená řádně prodraží v případě nenadálých situací.

Tipy na cestovatelské magazíny, rádce pro vaše cesty po tuzemsku i zahraničí

Tipy na cestovatelské magazíny, rádce pro vaše cesty po tuzemsku i zahraničí

Správný turista a cestovatel nikdy nejede do neznámých oblastí, aniž by si předem nezjistil alespoň základní informace o dané destinaci a podmínkách, které je nutné dodržet. Cestování naslepo se může vymstít, a to zvláště tehdy, jedete-li do zahraniční země, která není zrovna turisticky přívětivá a …


Cestovní pojištění Generali

Cestovní pojištění Generali

Před dovolenou je dobré si zajistit cestovní pojištění. Pokud hodláte vyrazit do zahraničí, je cestovní pojištění takřka nutností. Důvodů, proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí, ale i v případě cestování po tuzemsku, je hned několik. Pojištění totiž pokrývá všechna rizika, která jsou spo…

Podle čeho vybírat cestovní pojištění?

Podle čeho vybírat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění musí být první věcí, kterou byste měli při plánování dovolené vzít v potaz. Na cestě se může stát cokoliv a je třeba se na to připravit. Uvědomte si, že za běžné lékařské ošetření v cizí zemi můžete platit tisíce, za vážnější i statisíce a v případě vážných úrazů se může částka vy…