verze pro tisk

S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

2. červen 2011 S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

Sníte o výletu do překrásné jihoafrické přírody? Buďte připraveni již předtím, než začnete celou výpravu plánovat, a udělejte si přehled v tom, jakými doklady se budete muset vybavit. Náš průvodce vám vše prozradí!

Kromě pasu většinou i vízum

Pouze s cestovním pasem si vystačíte při cestě do Botswany a do Svazijska. Pas, platný alespoň 90 dní od data vydání víza, vyžaduje Zambie, Malawi, Mosambik. Cestovní pas platný ještě 6 měsíců po skončení cesty, a s uděleným vízem, potřebujete při výletu na Madagaskar. Pojedete-li do Lesotha, platnost vašeho pasu musí přesahovat plánovanou délku pobytu, a dále je nutné si vyřídit vízum.

Cestovní pas platný optimálně 6 měsíců před zahájením a 6 měsíců po skončení cesty, platné vízum a zajištěná doprava – tím vším musíte disponovat při cestě do Namibie, přičemž ještě při příjezdu a při odjezdu vyplňujete hraniční průvodky. V Angole pak sice nemusíte prokazovat, že máte zajištěnou dopravu, zato si musíte před cestou obstarat mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti žluté zimnici.

Co vyžaduje Jihoafrická republika a Zimbabwe?

Jihoafrická republika požaduje cestovní pas s platností přesahující minimálně o 30 dní konec zamýšlené doby pobytu v JAR. Nezapomeňte si také v pasu nechat alespoň dvě volné stránky vedle sebe pro vstupní a výstupní razítko.

Nejvíce dokumentů je třeba si připravit před cestou do Zimbabwe. Země vyžaduje vízum, které si však můžete zařídit buď na letišti v Harare nebo na hraničních přechodech. Úředníci po vás budou chtít pas s platností minimálně po dalších 6 měsíců, 30 amerických dolarů (v zemi se platí americkými dolary nebo jihoafrickými randy) na vyřízení víza pro jednorázový vstup, resp. 60 dolarů na vízum pro více vstupů. Při příjezdu do Zimbabwe se též budete muset prokázat mezinárodním očkovacím průkazem s platnou vakcinací proti žluté zimnici.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

S jakými doklady cestovat: Sever Afriky

S jakými doklady cestovat: Sever Afriky

Chystáte se do Egypta, Tuniska či Maroka? Nebo do jiných států na severu Afriky? Potřebujete vědět, jaké doklady si na cestu přichystat? Pak je tu pro vás další díl našeho průvodce ve spletitém světě cestovních dokla

S jakými doklady cestovat: Střed Afriky

S jakými doklady cestovat: Střed Afriky

Láká vás podívat se do samotného srdce Afriky? Co vše je k cestě do jednotlivých středoafrických států zapotřebí? To vám prozradí další díl našeho průvodce.


S jakými doklady cestovat: Evropa

S jakými doklady cestovat: Evropa

Chystáte se vyjet někam do Evropy, ale nevíte, zda vám na cestu bude stačit jenom občanský průkaz? Budete potřebovat nějaké jiné doklady? Pokud ano, tak jaké? První část našeho seriálu vás seznámí s

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

Uvažujete o cestě do některého z jihoamerických států? Jaké doklady si musíte připravit, abyste neměli problémy při celní kontrole? Třetí část našeho seriálu vám ukáže, které dokumenty jsou nutné pro návštěvu