verze pro tisk

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

3. květen 2011 S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

Uvažujete o cestě do některého z jihoamerických států? Jaké doklady si musíte připravit, abyste neměli problémy při celní kontrole? Třetí část našeho seriálu vám ukáže, které dokumenty jsou nutné pro návštěvu zemí Latinské Ameriky.

Do většiny jihoamerických zemí vám stačí cestovní pas

Přestože jsou latinskoamerické země poměrně vzdálené, často vám při cestě postačí pouze cestovní pas. Například Argentina před několika lety zrušila vízovou povinnost a pokud tam pojedete jen jako turista (tedy jedná-li se o turistický pobyt maximálně do 90 dnů), vystačíte si s platným pasem. Stejně tak Bolívie akceptuje pouze cestovní pas ČR s platností minimálně 6 měsíců.

Největší jihoamerická země, Brazílie, také při pobytu do 90 dnů vyžaduje jen pas platný nejméně 6 měsíců. Se stejným dokumentem se dostanete i do Chile (zde by jen měl mít platnost delší než 90 dnů od vstupu do země + při příjezdu se vyplňuje registrační imigrační karta), Paraguaye, Uruguaye, Ekvádoru a do Peru (zde se při vstupu ze země vyplňuje tzv. vstupní/výstupní lístek, který se musí odevzdat při odjezdu + celní prohlášení). Při cestě do Venezuely předložíte platný cestovní pas (popřípadě platné vízum) a zpáteční letenku.

Vízum je nutné při cestě do Guyany a na Surinam

Do Kolumbie můžete také jen s pasem, ale při vstupu na kolumbijské území musíte na letišti požádat o povolení ke vstupu a pobytu. K žádosti přiložíte váš pas (s platností nejméně 6 měsíců), zpáteční letenku, popřípadě doložíte informace o vašich finančních prostředcích v závislosti na vašich aktivitách při pobytu v Kolumbii a v případě, že jedete za někým na návštěvu, přiložíte doklad o účelu pobytu. Toto povolení vám pak kolumbijské úřady vystaví maximálně na 180 dnů. Potřebné je též vyplněné celní prohlášení o výši finančních prostředků přivážených do země.

Nejen platný pas, ale i vízum je zapotřebí při cestování do Guyany a na Surinam. K vyřízení víza na Surinam je nutné vyplnit 2 žádosti, přiložit 2 pasové fotografie, dále předložit pas s platností minimálně na dalších 10 měsíců a přiložit jeho kopii. Musíte také předložit zpáteční letenku a uhradit poplatek 30 amerických dolarů.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

Lákají vás Spojené státy americké, Kanada nebo Mexiko? Vystačíte si při cestování do těchto zemí jen s cestovním pasem? Nebo jsou zapotřebí nějaké další dokumenty? Druhá část našeho seriálu se zaměřila na doklady nutné pro cestování do Severní Ameriky.

S jakými doklady cestovat: Střední Amerika

S jakými doklady cestovat: Střední Amerika

Chcete se vypravit za exotikou do Karibiku? Jenže nevíte, jestli vám na cestování stačí pouze pas? Čtvrtý díl našeho průvodce vám poradí, jaké doklady je třeba si připravit před výpravou do střední Ameriky.


S jakými doklady cestovat: Evropa

S jakými doklady cestovat: Evropa

Chystáte se vyjet někam do Evropy, ale nevíte, zda vám na cestu bude stačit jenom občanský průkaz? Budete potřebovat nějaké jiné doklady? Pokud ano, tak jaké? První část našeho seriálu vás seznámí s

S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

Sníte o výletu do překrásné jihoafrické přírody? Buďte připraveni již předtím, než začnete celou výpravu plánovat, a udělejte si přehled v tom, jakými doklady se budete muset vybavit. Náš průvodce vám vše prozradí!