verze pro tisk

S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

21. duben 2011 S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

Lákají vás Spojené státy americké, Kanada nebo Mexiko? Vystačíte si při cestování do těchto zemí jen s cestovním pasem? Nebo jsou zapotřebí nějaké další dokumenty? Druhá část našeho seriálu se zaměřila na doklady nutné pro cestování do Severní Ameriky.

Kanada vyžaduje vstupní vízum

Chcete-li se vypravit do Kanady, vyžaduje se platný cestovní pas vybavený datovou stránkou se strojově čitelnou zónou opatřený vstupním vízem a zpáteční letenka. Doba platnosti vašeho cestovního pasu pak musí být nejméně šest měsíců ode dne vstupu do Kanady. Před odjezdem do Kanady tedy musíte požádat o vstupní vízum, a to na Velvyslanectví Kanady v Praze. K žádosti přiložte kromě vyplněného vízového formuláře také váš český pas, 2 pasové fotografie a poplatek za vízum (75 kanadských dolarů pro jednorázový vstup, 150 kanadských dolarů pro vícenásobný vstup).

Pro cesty do USA se musíte zaregistrovat

Spojené státy americké respektují v rámci bezvízového styku pro turisty (Visa Waiver Program čili VWP) tzv. ePas, tedy cestovní pas ČR se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji, který se v ČR vydává od 1.9.2006. Před cestou do USA však musíte minimálně 72 hodin před odjezdem vyplnit registrační formulář ESTA (a to i v případě nezletilých dětí). Registrace je zpoplatněna částkou 14 amerických dolarů, které zaplatíte kreditní kartou na stránce www.pay.gov v průběhu registrace.

Při samotné cestě do USA je pak užitečným dokladem kreditní karta, které vám navíc usnadní platby na ubytování či za vypůjčení auta. Nejčastěji používané platební karty v USA jsou Visa, MasterCard, American Express.

Mexiko: Bez víza do 180 dnů pobytu

Pojedete-li do Mexika, připravte si cestovní pas ČR s platností minimálně příštích 6 měsíců, dále zpáteční letenku nebo finanční obnos na zakoupení zpáteční letenky. Bez víza se v Mexiku můžete jako turista zdržet po dobu maximálně 180 dnů. V jiných případech je třeba si předem vyřídit vízum na velvyslanectví Mexika v Praze.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

Uvažujete o cestě do některého z jihoamerických států? Jaké doklady si musíte připravit, abyste neměli problémy při celní kontrole? Třetí část našeho seriálu vám ukáže, které dokumenty jsou nutné pro návštěvu

S jakými doklady cestovat: Střední Amerika

S jakými doklady cestovat: Střední Amerika

Chcete se vypravit za exotikou do Karibiku? Jenže nevíte, jestli vám na cestování stačí pouze pas? Čtvrtý díl našeho průvodce vám poradí, jaké doklady je třeba si připravit před výpravou do střední Ameriky.


S jakými doklady cestovat: Evropa

S jakými doklady cestovat: Evropa

Chystáte se vyjet někam do Evropy, ale nevíte, zda vám na cestu bude stačit jenom občanský průkaz? Budete potřebovat nějaké jiné doklady? Pokud ano, tak jaké? První část našeho seriálu vás seznámí s

S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

Sníte o výletu do překrásné jihoafrické přírody? Buďte připraveni již předtím, než začnete celou výpravu plánovat, a udělejte si přehled v tom, jakými doklady se budete muset vybavit. Náš průvodce vám vše prozradí!