verze pro tisk

S jakými doklady cestovat: Střed Afriky

26. květen 2011 S jakými doklady cestovat: Střed Afriky

Láká vás podívat se do samotného srdce Afriky? Co vše je k cestě do jednotlivých středoafrických států zapotřebí? To vám prozradí další díl našeho průvodce.

Jen cestovní pas, případně očkování

Pouze s platným cestovním pasem, který je platný ideálně 6 měsíců před příjezdem a 6 měsíců po odjezdu ze země, si vystačíte při cestě do Senegalu, Gambie, Nigérie a Keni.

Chystáte-li se do Tanzanie, Ugandy, Gabonu, Burundi, Burkiny Faso či Pobřeží slonoviny, musíte k platnému cestovnímu pasu ještě připojit mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti žluté zimnici. V Gabonu je pak také nutné předložit zpáteční letenku či jízdenku.

Středoafrické státy vyžadující vízum

Cestovní pas a vízum vyžadují Guinea a Guinea-Bissau. Nejvíce dokumentů – tedy cestovní pas (platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země), platné vízum a mezinárodní očkovací průkaz (s platnou vakcinací proti žluté zimnici a choleře) – je pak nutné si připravit při cestě do Sierra Leone, Libérie, Středoafrické republiky a Konga.

Ghana, Rovníková Guinea a Togo vyžadují kromě pasu a víza pouze očkování proti žluté zimnici. Stejně tak Benin, kde váš pas navíc musí být platný minimálně 1 měsíc od data uděleného víza, a Kamerun, kde platnost vašeho pasu musí přesahovat předpokládanou délku pobytu podle vydaného víza.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

Sníte o výletu do překrásné jihoafrické přírody? Buďte připraveni již předtím, než začnete celou výpravu plánovat, a udělejte si přehled v tom, jakými doklady se budete muset vybavit. Náš průvodce vám vše prozradí!

S jakými doklady cestovat: Sever Afriky

S jakými doklady cestovat: Sever Afriky

Chystáte se do Egypta, Tuniska či Maroka? Nebo do jiných států na severu Afriky? Potřebujete vědět, jaké doklady si na cestu přichystat? Pak je tu pro vás další díl našeho průvodce ve spletitém světě cestovních dokla


S jakými doklady cestovat: Evropa

S jakými doklady cestovat: Evropa

Chystáte se vyjet někam do Evropy, ale nevíte, zda vám na cestu bude stačit jenom občanský průkaz? Budete potřebovat nějaké jiné doklady? Pokud ano, tak jaké? První část našeho seriálu vás seznámí s

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

Uvažujete o cestě do některého z jihoamerických států? Jaké doklady si musíte připravit, abyste neměli problémy při celní kontrole? Třetí část našeho seriálu vám ukáže, které dokumenty jsou nutné pro návštěvu