verze pro tisk

S jakými doklady cestovat: Střední Amerika

12. květen 2011 S jakými doklady cestovat: Střední Amerika

Chcete se vypravit za exotikou do Karibiku? Jenže nevíte, jestli vám na cestování stačí pouze pas? Čtvrtý díl našeho průvodce vám poradí, jaké doklady je třeba si připravit před výpravou do střední Ameriky.

Co na Kubu a do Dominikánské republiky?

Láká vás podívat se na Kubu nebo do Dominikánské republiky? Pak vězte, že v prvním případě potřebujete platný cestovní pas s dobou planosti minimálně do opuštění Kuby. Při vstupu vyplníte malý vstupní formulář a jeho kopii musíte bezpodmínečně předložit při odjezdu. Stejně tak při odletu se povinně platí letištní poplatek 25 amerických dolarů za osobu.

Ve druhém případě vám také stačí mít pas, jehož platnost musí pokrýt celou dobu pobytu. Při příletu do Dominikánské republiky je nutné si zakoupit turistickou kartu za 10 amerických dolarů – buďto na některém z konzulátů nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu.

Většina středoamerických zemí vyžaduje pas a další dokumenty

Při cestování do Antiguy a Barbudy či na Dominiku (v Dominice lze pobývat bez víza po dobu 21 dnů) se prokážete platným pasem nejméně 6 měsíců a platnou zpáteční letenkou nebo lodním lístkem (před odjezdem do Antiguy a Barbudy si ale pro jistotu ověřte, zda se nezměnily podmínky). V Belize je nutné předložit pas s platností nejméně 6 měsíců, zpáteční letenku nebo prokázat se prostředky na zpáteční cestu. Na Grenadě je zapotřebí předložit pas s platností ještě 6 měsíců a imigrační kartu společně se zpáteční letenkou.

Na Haiti předložíte cestovní pas s dobou platnosti nejméně 10 měsíců a zpáteční letenku. Ke vstupu na Jamajku je požadován pas s nejméně 6měsíční platností, vízum a zpáteční jízdenka/letenka, případně vízum země/zemí, kam bude po odjezdu pokračováno. Jamajské imigrační úřady mohou také kontrolovat zajištění prostředků k pobytu (hotovost, platební karty, turistický poukaz atd.).

Svatá Lucie vyžaduje kromě platného pasu (na minimálně 6 měsíců) také 2 fotografie, potvrzení o zaměstnání, zpáteční letenku či lodní lístek, kopii cestovního itineráře, potvrzení o ubytování, dostatečné prostředky pro pobyt, případně zvací dopis. Ve Svatém Vincentu a Grenadinách se musíte prokázat pasem, zpáteční letenkou či lodním lístkem, dokladem o zajištění ubytování, popř. ukázat, že máte dostatečné prostředky pro pobyt.

V jakých státech si vystačíte jen s cestovním pasem?

Pouze platným cestovním pasem (nejlépe s platností už a ještě 6 měsíců) se stačí prokázat na Bahamách, Barbadosu, v Guatemale, Hondurasu, Kostarice, Nikarague, v Panamě, Salvadoru, ve Svatém Kryštofu a Nevisu a na Trinidadu a Tobagu (zde lze pobývat bez víza maximálně 30 dnů).

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

Uvažujete o cestě do některého z jihoamerických států? Jaké doklady si musíte připravit, abyste neměli problémy při celní kontrole? Třetí část našeho seriálu vám ukáže, které dokumenty jsou nutné pro návštěvu

S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

Lákají vás Spojené státy americké, Kanada nebo Mexiko? Vystačíte si při cestování do těchto zemí jen s cestovním pasem? Nebo jsou zapotřebí nějaké další dokumenty? Druhá část našeho seriálu se zaměřila na doklady nutné pro cestování do Severní Ameriky.


S jakými doklady cestovat: Evropa

S jakými doklady cestovat: Evropa

Chystáte se vyjet někam do Evropy, ale nevíte, zda vám na cestu bude stačit jenom občanský průkaz? Budete potřebovat nějaké jiné doklady? Pokud ano, tak jaké? První část našeho seriálu vás seznámí s

S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

S jakými doklady cestovat: Jih Afriky

Sníte o výletu do překrásné jihoafrické přírody? Buďte připraveni již předtím, než začnete celou výpravu plánovat, a udělejte si přehled v tom, jakými doklady se budete muset vybavit. Náš průvodce vám vše prozradí!