verze pro tisk

Skvělá dovolená v chorvatském letovisku Poreč

23. listopad 2015 Skvělá dovolená v chorvatském letovisku Poreč

Jednou z nejoblíbenějších zemí pro letní dovolenou je bezesporu Chorvatsko a konkrétně středisko Poreč. Pokud se rozhodnete vydat do tohoto letoviska i v průběhu roku, rozhodně neučiníte krok vedle. Mimo skvělé koupání nabízí také historické lokality a spousty míst, která vás budou fascinovat i mimo sezonu. Podívejme se tedy na Poreč poněkud podrobněji a poukažme si na hlavní přednosti pobytu právě zde.

Nejnavštěvovanější středisko na Jadranu

Poreč s celkem 8 000 obyvateli je jednak největším a jednak nejnavštěvovanějším střediskem na Jadranu. Ostatně nabízí také největší ubytovací kapacity. Součástí tohoto města je také ostrůvek Sveti Nikola, kam vyrážejí neustále z Poreče čluny. Aglomerace hotelů ve městě se nachází severním a jižním směrem od starobylého centra města. Moderní pobyty last minute Chorvatsko nabízejí často i přímo konkrétní historické památky v Poreči, které si budete moci prohlédnout.

Bohatá historie Poreče

Máte-li rádi historický ráz míst, jež navštěvujete, Poreč se vám bude jistě líbit. Původně římská kolonie zvaná Colonia Iulia Parentium nabízí spousty zbytků původních staveb, a to nejen z dob Římské říše, ale i Francké říše a Byzance. Dlouho byl tento přístav také součástí majetku Benátčanů. Chorvatským, respektive jugoslávským územím, se stal Poreč až od roku 1947. Jednou z nejkrásnějších památek je Eufraziova bazilika zapsaná na listinu dědictví Unesco již v roce 1997. Zajímavé jsou i pozůstatky Martova či Neptunova chrámu. Pokud se chystáte právě do Poreče, obstarejte si potahy do auta a další vybavení a můžete vyrazit.

Koupání na jedničku

Vyrazíte-li v letním období, najdete zde skutečně rozmanité typy pláží od kamenitých až po trávou zarostlé plochy. Hezké jsou i oblázkové a písečné pláže. Známou je třeba pláž Brulo, která se vyznačuje pravdelně modrou vlajkou charakterizující čisté moře. Moc hezké jsou i pláže hotelů Laguna Materada či Galijot. Pokud ale vyžadujete spíše nižší ceny, doporučujeme dovolenou v Bulharsku.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kam za zábavou v letovisku Baška Voda

Kam za zábavou v letovisku Baška Voda

Dovolená v Chorvatsku již patří pro obyvatele české republiky k nejtradičnějším. Není se čemu divit, jelikož Chorvatsko je krásnou zemí nabízející skutečně zajímavé lokality. Jednou z nich je bezesporu i oblast okolo letoviska Baška Voda. To se nachází zhruba 10 kilometrů severovýchodně od Makarské.…

Skvělá dovolená v Chorvatsku

Skvělá dovolená v Chorvatsku

Jestliže jste se rozhodli, že vyrazíte v letošním či příštím roce na dovolenou do některé z evropských zemí, pak je ideální čas pro výběr některé z nich. Nechcete-li se nekonečně dlouho probírat webovými stránkami mnohých cestovních kanceláří anebo přímo určitých lokalit, pak je ideální volbou cesto…


Tunisko last minute, skvělá dovolená i cena

Tunisko last minute, skvělá dovolená i cena

Lákavý africký kontinent je domovem exotických destinací, ke kterým patří i Tunisko. Čekají vás zde krásné plážé, teplé podnebí, historické památky a skvělé zázemí v místních hotelech. Můžete si dokonce vybrat, zda dáváte přednost oblázkovým plážím, které jsou spíše na severu země, zatímco jemný pís…

Skvělá dovolená za minimum peněz

Skvělá dovolená za minimum peněz

Toužili jste někdy po opravdu netradičním dobrodružství? Po takovém, které byste mohli i po dvaceti letech vyprávět vnoučatům? Neváhejte a využijte nabídky Keňa last minute.