verze pro tisk

Boheminium - desítky památek pohromadě v miniaturní velikosti

13. duben 2011 Boheminium - desítky památek pohromadě v miniaturní velikosti

Rádi navštěvujete hrady a zámky? A také si říkáte, jak byste toho chtěli letos víc stihnout, a vidět ty památky, ke kterým jste se zatím nedostali? Máme pro vás tip na výlet, kdy si můžete v klidu vychutnat prohlídku několika zámeckých parků, objevit mnoho zřícenin českých hradů, a to všechno na jednom místě. A také v poněkud zmenšené podobě. Navštivte Boheminium, krásný park plný významných českých památek.

Kde se Boheminium nachází

Park s miniaturami hradů a zámků naleznete v západních Čechách u Mariánských Lázní. Ať přijedete autem z jakéhokoli směru, vždy se v Mariánských Lázních držte směrem k hotelu Krakonoš. Poté už vedou ukazatele přímo k parku. Parkovat můžete přímo u hotelu, nebo dojet až ke vstupní bráně Boheminia. Chcete-li se projít, k parku také dojdete po kolonádě, je to pěšky cca dva kilometry. Pěší trasu si ale můžete zpříjemnit využitím lanové dráhy, která vás dopraví až k parku.

Co na vás čeká

V současné době se můžete těšit na více než 40 dokonalých replik českých architektonických skvostů. Jedná se tedy nejen o zámky a hrady, ale také kaple, vysílače, nebo dokonce železniční trať. Miniatury jsou vyráběny v měřítku 1:25. Boheminium se stále rozrůstá a nové miniatury přibývají. Podívat se tedy můžete například na Červenou Lhotu, zámek Hluboká, rotundu na Řípu, rozhlednu Krásno nebo Poledník, nebo také na letadla Českých aerolinií. Budovy si konečně také prohlédnete zhora, tak, jak je ve skutečnosti můžete spatřit pouze z letadla. Na své si zde přijdou skutečně všichni.

Kdy Boheminium navštívit

Otevírací doba parku je vždy od začátku dubna do začátku listopadu. Boheminium je otevřeno každý den od 9-17.30 hodin. Základní vstupné činí 90 korun. Pokud se při procházce unavíte, nebo dostanete chuť na něco malého, můžete navštívit zdejší kavárnu. Tam na vás čeká nejen výborné občerstvení, ale i další miniaturní modely.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Šárka

neděle, 14. srpen 2011
21:15

Dneska jsem tam byla a Hlubokou jsem tam tedy nenašla! Ale jinak krásné!!!


posted by: Šárka (sarkakucer(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Čtěte také...

Toskánsko - vinařská oblast plná památek

Toskánsko - vinařská oblast plná památek

Výborným krajem pro cyklistiku je Toskánsko. Tato oblast ve střední Itálii je proslulá zajímavou historií, což dokazuje mnoho historických památek, které lze při vyjížďkách na kole navštívit. Nezapomenutelná je rovněž i zdejší krajina, která je velmi působivá.

Cestujeme do USA: 5 nej, která jste pravděpodobně nevěděli o slavných symbolech Spojených států

Cestujeme do USA: 5 nej, která jste pravděpodobně nevěděli o slavných symbolech Spojených států

Víte, jak se jmenuje nejstarší dálnice Spojených států a zároveň místo, kde se odehrává převážná část slavného románu, nebo která budova se může pyšnit titulem nejrozlehlejší stavby na Zemi? Pokud ne, pak pokračujte ve čtení. Vybrali jsme pro vás pět faktů o slavných atrakcích USA, které vás možná p…


Nejlepší a nejbláznivější aquaparky v USA

Nejlepší a nejbláznivější aquaparky v USA

Vodní atrakce patří k létu stejně jako lyžování k zimě. Pokud vás ty české už omrzely, pak vás možná následující článek inspiruje k návštěvě těch ve Spojených státech – stometrový „sešup“, rychlost atakující hranici 90 kilometrů v hodině a závěrečný pád hlavou napřed. Vítejte v nejlepších vodních pa…

Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Cítíte se unaveni, a potřebujete si odpočinout a nabrat nové síly? Rádi byste ale vyzkoušeli něco nového, než masáže, sauny nebo solné jeskyně? Máte rádi pivo? Pak vyzkoušejte pivní lázně v Chodové Plané.