verze pro tisk

Festival České hrady nabízí spoustu muziky a prohlídky zdarma

15. červenec 2011 Festival České hrady nabízí spoustu muziky a prohlídky zdarma

Léto je obdobím nejrůznějších hudebních festivalů. Některé vznikají nově, jiné mají dlouhou tradici a každoročně se opakují. Pokud máte hudbu rádi a navíc rádi navštěvujete naše památky, pak byste neměli chybět na festivalu České hrady. Ten se koná celé léto na nejrůznějších hradech Čech i Moravy. Kam a za čím tedy můžete vyrazit?

Které hrady ožijí hudbou?

Festival české hrady startuje na začátku léta a trvá až do konce srpna. Červenec je věnován českým hradům, v srpnu se pak muzikanti přesunou na Moravu. Zde najdete termíny konání všech zbývajících festivalů:

  • 22.7. - 23.7. Švihov
  • 29.7. - 30.7. Kunětická hora
  • 5.8. - 6.8. Bezděz
  • 12.8. - 13.8. Hradec nad Moravicí
  • 19.8. - 20.8. Bouzov
  • 26.8. - 27.8. Valtice

Na co se můžete těšit

Festival České hrady každoročně vítá ty největší hvězdy českého hudebního nebe. Program na jednotlivých místech se liší a najdete ho na webových stránkách, takže ve stručnosti. Letos se můžete těšit na kapely: Kryštof, Divokej Bill, Nightwork, Skyline, Sunshine, Tata Boys, Support Lesbiens, Gipsy CZ, Vladimíra Mišíka a Terezu Černochovou, Tomáše Kluse a další.

Samozřejmě hudba není to jediné, co vás na festivalu čeká. Pro všechny účastníky festivalu jsou zdarma prohlídky hradů. Na každém místě je dostatek možností občerstvení. Součástí jsou také stánky se středověkým zbožím.

Vstupenky a nocování

Festival se koná vždy v pátek a sobotu. Páteční program startuje v 19hodin a končí v 0.30. Vstupné na pátek stojí na jakýkoli hrad 200kč. Sobotní program pak začne přesně v 11:30 hodin dopoledne a skončí minutu před půlnocí. Akce v sobotu vás bude stát 400 korun. Tyto ceny platí při koupi vstupenky v předprodeji. Na místě je pak cena o 50 korun vyšší.

Co se týče spaní, v areálech je možnost bezplatného stanování. K dispozici bude dostatek parkovacích míst. Pokud přijedete na kole, bude pro vás zajištěna bezplatná úschovna kol.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Couchsurfing: bydlení zdarma po celém světě

Couchsurfing: bydlení zdarma po celém světě

Milujete cestování po celém světě? Nebo se chystáte poprvé vyrazit někam na vlastní pěst? Je jedno, zda jste zkušený a otrlý cestovatel, nebo naopak nováček, kterého zlákaly dálky. Oba budete řešit vhodné a hlavně levné ubytování. Pokud nejedu na pobyt k moři, ale zemi chci procestovat a vidět z ní …

Cestujte po České republice bez starostí

Cestujte po České republice bez starostí

Rádi poznáváte odlehlé kouty České republiky? Každý milovník cestování stojí před nutností zařídit si rezervaci hotelu. Ne vždy se však jedná o jednoduchou záležitost. Najít ten správný hotel nebo jiný typ ubytování může být i poměrně náročné. Využijte speciálního portálu rezervaceubytovani.cz, kter…


Rakouský Hinterstoder láká české lyžaře

Rakouský Hinterstoder láká české lyžaře

Hledáte alpské středisko nedaleko českých hranic? Pak vyzkoušejte mezi Čechy stále oblíbenější rakouský Hinterstoder, kde můžete lyžovat až ve 2 000 m! Z Čech i z Moravy sem dojedete za pár hodin.

Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

České Švýcarsko se nalézá v okrese Děčín mezi obcemi Hřensko a Chřibská. Zaujímá oblast při státní hranici se Německem, která ho odděluje od NP Saské Švýcarsko. Geologicky náleží do Děčínské vrchoviny.