verze pro tisk

Historické kočáry na zámku Děčín

22. červenec 2011 Historické kočáry na zámku Děčín

Brány našich zámků se otevírají v průběhu jara. Během letních měsíců se na mnoha památkách konají velmi zajímavé doprovodné akce, které zpříjemňují běžné prohlídky. Ne jinak je tomu i na zámku v Děčíně. Do září tu můžete navštívit noční prohlídky, speciální výstavu historických kočárů nebo jedinečné varhanní koncerty.

Historické kočáry

Výstava historických kočárů se nachází v bývalé zámecké konírně. Najdete zde nejen kočáry, ale také sáně, pocházející z konce 19. století. Prohlédnout si můžete vozy, které byly využívány k práci, ale také k vyjížďkám nebo důležitým cestám. Většina exponátů pochází z Muzea historických kočárů, které najdete v Čechách pod Kosířem. Některé kočáry jsou velmi zručně zrenovované, u jiných je jejich stav bohužel velmi žalostný.

Na výstavu historických kočárů můžete vyrazit každý den až do 30. září a to od 10:30 do 17:30. Prohlídky začínají vždy 30 minut po celé. Vstupné pro dospělé je 30 korun. Prohlídku můžete absolvovat společně s druhým prohlídkovým okruhem zámku Děčín.

Noční prohlídky

Noční prohlídky patří k nejoblíbenějším akcím na většině zámků v Čechách. Na zámku v Děčíně si je můžete užít ještě 12. srpna a 2. září. Noční prohlídky jsou zde zasvěceny 17. století, kdy byl zámek pod vládnou Maxmiliána Thuna. Ten se také zasloužil o přestavbu děčínského zámku. Během prohlídek uvidíte šermíře, společenské akce a oděvy, které k této době patří.

Prohlídkové okruhy zámku Děčín

Zámek Děčín nabízí i během roku několik prohlídkových okruhů. Můžete navštívit Zámecké interiéry, kdy shlédnete interiéry v prvním patře, dále Modrý sál, Věžový kabinet nebo kapli svatého Jiří. Druhý okruh – Barokní perly zámku – vás provede skutečně tím nejcennějším, co se v Děčíně nachází. Součástí je prohlídka fascinující Růžové zahrady.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Parníkem ze zámku Orlík na hrad Zvíkov

Parníkem ze zámku Orlík na hrad Zvíkov

Začátkem dubna se otevírají brány našich hradů a zámků. Milovníci památek se rozjedou po všech koutech republiky, a nechají se přenést do historie. Náš kraj nabízí mnoho hradů i zámků, které můžete navštívit. Je to například i zámek Orlík a hrad Zvíkov. A abyste si tento výlet ještě více zpříjemnili…

Červená Lhota. Pojďte se podívat, jak bydlela Zlatovláska

Červená Lhota. Pojďte se podívat, jak bydlela Zlatovláska

Ale po souši se k zámku nedostaneš, je uprostřed jezera....Tak pravili rybáři, když se jich Jiřík ptal, jak se dostane ke Zlatovlásce. Zámek Červená Lhota, kde se celá pohádka natáčela, skutečně stojí uprostřed jezera. No jezera, to je přehnané, ale uprostřed rybníku. A cesta po souši k němu vede.


Pohádkový Neuschwanstein

Pohádkový Neuschwanstein

Zámek Neuschwanstein je často považován za nejromantičtější zámek v Evropě. Leží na skalnatém ostrohu a je obklopen alpskými vrcholky se sněhovou pokrývkou. Nachází se nedaleko městečka Schwangau, jižně od Mnichova.

Českem podle průvodce

Pokud letos nevyrážíte na zahraniční dovolenou, můžete si užít alespoň cestování po krásách naší vlasti, a že jich může nabídnout opravdu hodně. Ať už se rozhodnete vydat do kterékoli části země, kupte si dobrého průvodce. Jednak neminete žádné významné body, o kterých byste možná jinak nevěděli, al…