verze pro tisk

Lago di Garda: Tipy na výlet v okolí

22. červen 2011 Lago di Garda: Tipy na výlet v okolí

Italské jezero Lago di Garda patřím mezi nejkrásnější jezera v Itálii. Leží v její severní části na úpatí hor. Bývá místem dovolené nejen pro Italy, ale i pro mnoho zahraničních turistů. Samotné jezero nabízí ideální možnosti ke koupání v letních měsících, v jeho okolí se pak nachází několik turisticky zajímavých míst, která bychom při návštěvě neměli opomenout.

Již samotná poloha jezera Lago di Garda v blízkosti hor vyzývá návštěvníky na túry a treky. Pokud však nemáte zrovna chuť na vysokohorské túry a jste spíše milovníky návštěv různých památek a přírodních krás, pak si i Vy přijdete na své.

Historická města

Za návštěvu rozhodně stojí například historické město Riva del Gardo, které leží přímo u jezera. Středu města dominuje náměstí San Rocco, na němž nalezneme například kostel sv. Rocca a sv. Vigilia. Dále si určitě povšimnete vysoké věže Apponale. U pobřeží se pak nachází středověký městský palác Palazzo municipale, v jehož těsném sousedství je pak další místní architektonický skvost Palazzo Pretorio.

Nemáte-li návštěv historických měst a sídel dost, pak rozhodně navštivte městečko Sirmione, které bývá označováno jako perla Lago di Garda. Dominantou Sirmione, které se nachází v jižní části jezera, je hrad Scalogeri Rocca. Kromě toho zde jsou také zbytky staveb z období starověkého Říma.

Výstup na nejvyšší vrchol oblasti

Pro milovníky turistiky je doporučován výstup na nejvyšší vrchol v okolí jezera Lago di Garda - Monte Altissimo di Nago. Tato hora ční do výše přes 2.000 m.n..m. a je zní krásné panorama na celou oblast. Pro méně zdatné chodce je vítaným jevem přítomnost lanovky, která Vás vyveze těsně k vrcholu.

Pokud Vás omrzí koupání v jezeře Lago di Garda, můžete si zajet třeba k jezeru Tenno s průzračnou vodou.

Verona

Nedaleko ledovcového jezera Lago di Garda leží také Verona, známé město a proslulé zejména díky Shakespearovi. Historické centrum města jistě bude podnětem k mnoha krásným fotografiím, díky nimž budete na dovolenou u jezera Lago di Garda a jeho okolí rádi vzpomínat.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výlety Hradec Králové a okolí

Výlety Hradec Králové a okolí

Východní Čechy jsou místem, kde můžete navštívit různá zajímavá a historická města, podívat se do zdejších hor, vylézt na zdejší skály a nespočet dalších věcí a možností. Ubytování východní Čechy nabízí spoustu variant ubytování, které vám váš výlet jenom zpříjemní. Pokud se chystáte poznávat tento …

Dovolená v Blansku a okolí

Dovolená v Blansku a okolí

Rozhodli jste se na poslední chvíli strávit dovolenou na Moravě a rádi byste se ubytovali v nějakém příjemném prostředí? Hotel Probe nabízí ubytování ve sto padesáti pokojích s vlastním sociálních zařízením. Tento hotel najdete na okraji města Blanska. K hotelu možné se k němu dostat pohodlně jak au…


Ubytování v okolí Piešťan

Ubytování v okolí Piešťan

Slovensko je zemí velmi bohatou na různá lázeňská města a obce. Zároveň je možné v této zemí zhlédnout také velké množství krásných historických památek a navštívit velmi zajímavé přírodní lokality. Když se řekne sousloví slovenské lázně, tak se mnohým vybaví Piešťany. Tato krásná obec nabízí prakti…

Kam na výlet z letoviska Bodrum

Kam na výlet z letoviska Bodrum

Turecko je zemí spousty možností a rozhodně stojí zato se sem prakticky kdykoli v roce vydat. Určitě nemusíte do některého z masových letovisek typu Alanye anebo Antalye. Zajímavou alternativou je zejména letovisko Bodrum. Do je známo i pod starým názvem Halykarnassos. Pokud vyrazíte právě sem, bude…