verze pro tisk

Na výlet za pohádkami

25. červenec 2011 Na výlet za pohádkami

Máte malé děti a nevíte, jaké výlety s nimi podnikat, aby se nenudily? Nebo si i vy dospělí chcete zavzpomínat na pohádky a vaše dětství? Pak se vydejte na některou z pěších či cyklistických tras v rámci projektu Pohádkové Česko.

Co je Pohádkové Česko

Pohádkové Česko je speciální program vytvořen pro rodiny s dětmi. Jeho cílem je zatraktivnit návštěvu známých a populárních míst a památek naší republiky. Projekt vznikl ve spolupráci se společností Škoda Auto. A jak to funguje?

Vy se vydáte na výlet s kamarády skřítky - Pěšinkou, Cymbuříkem a Kolečkem, kteří vás budou provázet vaší cestou. Na každé trase se nachází několik informačních tabulí, které vás vtáhnou do světa pohádek. Budou vám vyprávět různé příběhy, a také nabídnou soutěžní otázky.

Co je nutné udělat

Abyste se mohli plnohodnotně zúčastnit tohoto projektu, je nutné se zaregistrovat na webových stránkách www.pohadkovecesko.cz. Jakmile registraci provedete, přijde vám domů rodinná "vstupní" karta, a pro každé dítě speciální cestovní pas. Rodinnou kartu noste při každém výletu po pohádkách s sebou, neboť na ní sbíráte body za různé správné odpovědi, za uhrazené vstupné atd. Díky ní máte také levnější vstupné do hradů, nebo získáte dárky. Cestovní pasy dětí se při návštěvách budou zaplňovat razítky právě navštívených míst.

A kam se s pohádkami podívat?

Postupně bude Pohádkové Česko obsahovat 20 turistických a 20 cykloturistických tras. Do projektu se zapojilo více než 80 českých a moravských zámků a hradů, horské areály (Dolní Morava, Kralický Sněžník), areál Lipno a další.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Udělejte si výlet za zdravím na ekofarmu

Udělejte si výlet za zdravím na ekofarmu

Zajímá vás hospodaření na statku či farmě? Jak vznikají pro nás naprosto běžné potraviny jako mléko, sýr, jogurt a další? Byl by výlet na farmu pro vás příjemným zpestřením? Rádi byste na venkově strávili pár dnů, odpočinuli si na čerstvém vzduchu, projeli na koni a k večeři si dali nějakou nechemic…

Výlet na Terchovou

Výlet na Terchovou

Chcete-li zažít nevšední dovolenou, díky které zapomenete na všední starosti a problémy každodenního života, určitě navštivte překrásné místo, kterým je Terchová.


Kam na výlet v sychravém podzimu? Do jeskyní.

Kam na výlet v sychravém podzimu? Do jeskyní.

Léto skončilo a přicházející podzim přináší také sychravé počasí. Současné babí léto si lidé obvykle užívají venku na procházkách. Ale kam vyrazit na výlet, když je venku mlha, nízké teploty, ale nechce se vám zůstávat doma? Navštivte jeskyně. Tam vám venkovní nečas vadit nebude. A začít můžete u tě…

Kam na výlet z letoviska Bodrum

Kam na výlet z letoviska Bodrum

Turecko je zemí spousty možností a rozhodně stojí zato se sem prakticky kdykoli v roce vydat. Určitě nemusíte do některého z masových letovisek typu Alanye anebo Antalye. Zajímavou alternativou je zejména letovisko Bodrum. Do je známo i pod starým názvem Halykarnassos. Pokud vyrazíte právě sem, bude…