verze pro tisk

Navštivte Africké Safari ve Dvoře Králové

11. duben 2011 Navštivte Africké Safari ve Dvoře Králové

Navštěvujete rádi zoologické zahrady? Nebo je vaším snem dovolená v srdci Afriky, kde si užijete to pravé safari? Na tento kontinent se dnes nevydáme, ale pravé safari na vás čeká i v naší republice. Stačí navštívit ZOO ve Dvoře Králové.

Kudy do ZOO

Dvůr Králové se nachází v severních Čechách, vzdálené necelých 50 kilometrů od Hradce Králové. Přijet sem můžete autem, autobusem i vlakem. U ZOO je velké parkoviště, které je pro návštěvníky zcela zdarma. Využijete-li Českých drah, počítejte s tím, že se od vlakového nádraží pěkně projdete. K ZOO je to pěšky téměř čtyři kilometry. Autobusové nádraží už tak vzdálené není, cesta vede skrz centrum města, a měří asi dva kilometry. Pokud Dvůr Králové navštívíte v sezóně (květen-září), jezdí k zahradě speciální autobusová linka.

Na co se můžete těšit

ZOO Dvůr Králové patří k nejkrásnějším v Čechách. Při prohlídce se ocitnete v několika různých světech. Navštívit můžete kromě typických pavilonů (jako jsou šelmy, ptačí svět, svět primátů aj.) také prehistorické živočichy. A to ve světě dinosaurů, kde na vás budou z životní velikosti shlížet tito velikáni, nebo v pavilonu pravěku, který vznikl s pomocí malíře Zdeňka Buriana.

Největším lákadlem této ZOO je ale především Africké safari. Nastoupíte do autobusu, a ten vás odveze na savanu, kde budete projíždět mezi stády volně žijících antilop, zeber nebo žiraf. Prohlédnete si zblízka i nosorožce, pakoně nebo gepardy. Zvířata tak budete mít skutečně na dosah. Safari je otevřeno vždy od května.

Speciální programy

ZOO Dvůr Králové také pořádá speciální programy pro milovníky exotických zvířat. Můžete například jeden den ošetřovat krokodýly nebo slony. Celý den tak strávíte ve vámi vybraném pavilonu a uvidíte, jak náročná je péče o zvířata. Nebo máte chuť projet se sami jen s průvodcem po Safari? Chystáte svatbu a ZOO se vám zdá jako to pravé místo? Nic z toho není nemožné.

Otevírací doba a vstupné

Zoologická zahrada je nyní otevřená denně od 9 – 17hodin. Co se týče vstupného, to pro dospělého činí 110 korun. Studenti a senioři mají vstupné snížené na 75 korun. Do ZOO můžete vzít i svého čtyřnohého miláčka. Myslete při tom jen na to, že musí být neustále na vodítku. „Psí vstupenku“ pořídíte za 65 korun. V ceně vstupného je zahrnuto i Africké Safari, pokud by vám jedna jízda nestačila, můžete se klidně vozit celý den. A pokud se nespokojíte s jedním dnem v ZOO, ubytujte se v nedalekém hotelu Safari.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vyjeďte na dovolenou do Dvora Králové

Vyjeďte na dovolenou do Dvora Králové

Je stále s podivem, kolik lidí raději vyráží na dovolené do zahraničí, když ještě nemá probádanou svou rodnou vlast. A že je tedy co k prozkoumávání! Naši předkové to věděli moc dobře. Například Božena Němcová, při psaní svého veledíla Babička. Ubytování Babiččino údolí se dá sehnat poměrně levně – …

Výlety Hradec Králové a okolí

Výlety Hradec Králové a okolí

Východní Čechy jsou místem, kde můžete navštívit různá zajímavá a historická města, podívat se do zdejších hor, vylézt na zdejší skály a nespočet dalších věcí a možností. Ubytování východní Čechy nabízí spoustu variant ubytování, které vám váš výlet jenom zpříjemní. Pokud se chystáte poznávat tento …


Navštivte Český Krumlov

Navštivte Český Krumlov

Samozřejmostí je, že když se vydáte kamkoliv na dovolenou či výlet nebo pár dní volna, určitě budete chtít mít sehnané kvalitní ubytování někde poblíž míst, které chcete navštívit anebo přímo v centru dění. Český krumlov

Navštivte smyslné Buenos Aires!

Navštivte smyslné Buenos Aires!

O Buenos Aires je známo, že málokterého návštěvníka nechává v klidu. Není to jen vášnivým tangem, které se zde zrodilo a i dnes se běžně tančí skoro v každém baru… Hlavní město Argentiny má zkrátka svou zvláštní uhrančivou atmosféru, díky které i vám rychle přiroste k srdci.