verze pro tisk

Nejkrásnější místa Moravského Krasu

16. květen 2011 Nejkrásnější místa Moravského Krasu

Chráněná krajinná oblast Moravský Kras je největší krasovou oblastí Čech. Oblast je chráněným územím již od roku 1953. Vápenec, který tuto oblast tvoří, vznikl již v prvohorách ze schránek mořských živočichů. Dochováno bylo mnoho důkazů o osidlení této oblasti člověkem neandrtálským. Většina lidí si pod pojmem Moravský Kras představí pouze Punkevní jeskyně a propast Macochu. Ale Moravský Kras toho nabízí mnohem víc. Vyražte sem na výlet, a navštivte mnoho krásným míst této oblasti.

Jeskyně Balcarka

Jeskyně Balcarka patří k nejvýznamnějším místům Moravského Krasu. V době před patnácti tisíci lety zde žili obyvatelé, kteří po sobě zanechali dostatek důkazů o tehdejším způsobu života. Co se týče krápníků, patří tato jeskyně k nejbohatším v celém Moravském Krasu. V letech 2007-2009 zde probíhala kompletní rekonstrukce. Chodníky pro turisty, lávky, zábradlí a vstupní brána byly kompletně vyměněny, upravena byla i elektřina a zbudováno nové muzeum.

Sloupsko-šosůvské jeskyně

Tyto jeskyně jsou vůbec největší turistům přístupné jeskyně v Čechách. Jeskyně tvoří dvě patra, mezi nimiž je výškový rozdíl až 60 metrů. Sloupsko-šosůvské jeskyně mají dva prohlídkové okruhy. Komplex je tvořen chodbami, dómy a hlubokými propastmi. V místě bylo nalezeno mnoho kosterních pozůstatků tehdejších zvířat. Součástí Sloupsko-šosůvské jeskyně je také Eliščina jeskyně. Díky své výborné akustice je velmi často využívána jako koncertní sál pro komorní hudbu. Z archeologického hlediska je nejvýznamnější jeskyně Kůlna-světově proslulé naleziště kosterních pozůstatků člověka neandrtálského.

Punkevní jeskyně a Macocha

Punkevní jeskyně patří k nejnavštěvovanějším místům Moravského Krasu. Turisty nejvíce láká propast Macocha a projížďka po podzemní řece Punkvě. Nejkrásnějším místem Punkevních jeskyní je Masarykův dóm. Propast Macocha je se svými 138 metry nejhlubší propastí v Evropě. Přístupná je ze dvou vyhlídkových můstků.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

elsuh

pátek, 13. listopad 2015
22:30

"Moravský Kras je největší krasovou oblastí Čech" -- kdo toto napsal?? :D


posted by: elsuh (elsuh(a)seznam.cz) [Odpovědět]

0MVtmgLmBaNF

sobota, 28. leden 2017
09:33

Stellar work there evonyere. I'll keep on reading.


posted by: 0MVtmgLmBaNF (2lk596xg(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Luxusní dovolená- Nejkrásnější Seychelské ostrovy

Luxusní dovolená- Nejkrásnější Seychelské ostrovy

Máte v poslední době pocit, že jste v jednom kole? Máte tolik pracovních povinností a záležitostí, které musíte neodkladně zařídit? Co si konečně na pár dní odpočinout a vyrazit si za sluníčkem, nekonečným oceánem a těmi nejkrásnějšími plážemi světa? Ptáte se kam? No přeci na Seychelské ostrovy.

Čeští turisté znovu objevili krásu Bulharska a jeho pláží u Černého moře

Čeští turisté znovu objevili krásu Bulharska a jeho pláží u Černého moře

Bulharsko, je hned po Chorvatsku, druhým nejoblíbenějším cílem dovolené českých turistů. Vydejte se i vy za krásami této balkánské země a prožijte dovolenou plnou odpočinku, sportu i nevšedních zážitků. Dovolená v Bulharsku je skvělou volbou, pokud plánujete rodinnou dovolenou nebo pobyt s přátel…


Svatební cesta: Tipy na 3 nejromantičtější místa světa

Svatební cesta: Tipy na 3 nejromantičtější místa světa

Plánujete se svým partnerem pro letošní rok svatbu, ale vůbec netušíte, kam odjet na svatební cestu? Co si takhle své vytoužené líbánky užít na jednom z 3 nejromantičtějších míst světa? A která to jsou? To se dozvíte v dnešním článku.

Poznejte krásná, ale často opomíjená místa v Praze!

Poznejte krásná, ale často opomíjená místa v Praze!

I vy už jste pravděpodobně minimálně jednou viděli Pražský hrad, Vyšehrad, Karlův most či Staroměstské náměstí a možná jste se poddali myšlence, že Praha nemá co jiného nabídnout. Vzpamatujte se! Je to obrovský omyl, který vás ochuzuje o báječné zážitky. Naše hlavní město má stovky zajímavých i taje…