verze pro tisk

Perníková chaloupka existuje. Přijďte se přesvědčit.

25. říjen 2011 Perníková chaloupka existuje. Přijďte se přesvědčit.

Vyprávíte svým dětem oblíbenou pohádku o Perníkové chaloupce? Taky se vás pořád ptají, kde že ta chaloupka stojí? Dříve mi rodiče vždycky říkali, že je hrozně daleko, a že se k ní nedá dojít. Tak teď věřte, že Perníková chaloupka tak vzdálená není. Stojí nedaleko Pardubic a nemusíte kvůli ní bloudit hlubokým lesem.

Kde chaloupku najdete

Perníková chaloupka se nachází kousek od hradu Kunětická hora, asi sedm kilometrů od města Pardubice. Auto můžete nechat u Restaurace pod Kunětickou horou, nebo na parkovišti přímo před hradem. Pak je to k Perníkové chaloupce asi 200 metrů. Jedná se vlastně o přestavěný původní Lovecký zámeček z roku 1882.

Perník i s ježibabou

V Perníkové chaloupce na vás čeká ojedinělé Muzeum perníku, kde se dozvíte zábavnou formou něco z historie perníkářství na Pardubicku, prohlédnete si perníkové výrobky a a také si perníček můžete odnést. V expozici je více než 1000 druhů perníčku.

Za návštěvu stojí také Strašidelný les, kde si vaše děti budou moci vyzkoušet to pravé putování Jeníčka a Mařenky. Pohádkový les v sobě skrývá i jiné pohádky, jako včelku Máju, Mrazíka, Smolíčka pacholíčka a další.

Zajímavé akce v chaloupce

Obyvatelé Perníkové chaloupky připravují spoustu zajímavých pohádkových akcí. Teď na podzim tedy přijdťe na

  • Den duchů – 17. listopadu
  • Předvánoční pohlazení – 10. prosince
  • Ukládání ježibaby k zimnímu spánku – 31. prosince v 16 hodin

Otevírací doba

Perníková chaloupka je pro vás a vaše ratolesti otevřena až do konce roku, denně od 9-16:30 hodin. Doporučujeme si zavolat předem, zda není náhodou chaloupka obsazena zájezdy. Místo vstupného se vybírá Perníkovné. Zaplatíte 50 korun, a dostanete za to výborný zlatý perníček, a dále Medové zážitky z Perníkového Muzea. Tak se pojďte podívat do pohádky.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Chorvatsko: Ubytování v soukromí - na co si dát pozor

Chorvatsko: Ubytování v soukromí - na co si dát pozor

Dovolená v Chorvatsku se dá zařídit kompletně se vším všudy, tedy s dopravou i ubytováním a stravou. Mnohdy levněji však vyjde, pokud si ubytování v této typické letní destinaci zařídíme sami. To však sebou nese některá úskalí.

Ponořte se do obřího akvária

Ponořte se do obřího akvária

Nevíte, co dělat o víkendu, když venkovní teploty už nelákají k procházkám přírodou? Potřebujete zabavit děti, nebo je naučit něco nového? Nebo vás prostě zajímají ryby, podmořský svět a akvaristika? Pak je pro vás ideálním místem na výlet obří akvárium v Hradci Králové.


Pohodové ubytování v penzionu U Rudolfa

Pohodové ubytování v penzionu U Rudolfa

Chystáte-li se do Českých Budějovic anebo do okolí tohoto města, pak určitě hledáte kvalitní ubytování, jež uspokojí vaše potřeby. Naším tipem je penzion U Rudolfa nacházející se v blízkosti samotného centra Českých Budějovic. Konkrétně je zasazen do klidného prostředí u parku Stromovka. Nabídka toh…

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou oblíbené nejen v zimním období, kdy zde mohou turisté brázdit stovky kilometrů sjezdových tratí, ale i v létě. Kombinace horských túr s krásným ubytováním jistě utkví v paměti nejednoho člověka, který určitou část Alp navštíví.