verze pro tisk

Pohádkový Neuschwanstein

5. září 2011 Pohádkový Neuschwanstein

Zámek Neuschwanstein je často považován za nejromantičtější zámek v Evropě. Leží na skalnatém ostrohu a je obklopen alpskými vrcholky se sněhovou pokrývkou. Nachází se nedaleko městečka Schwangau, jižně od Mnichova.

Historie

Zámek dal postavit král Ludvík II. Neuschwanstein byl vlastně splněním jeho snu. Ludvík již od dětství měl velkou vášeň pro německou mytologii, a tento zámek byl také zasvěcen legendárním germánským rytířům. Ludvík II. miloval hudbu Richarda Wagnera, a stal se jeho mecenášem. Jeho opery se točí okolo německých legend, není divu, že byl Ludvík Wagnerovou hudbou uchvácen. Ludvík II. nestál o kralování. Chtěl stavět překrásné paláce, kde by zněla Wagnerova hudba. Byl uchvácen divadlem a sám se často z reálného života přenášel do legend. Při stavbě Neuschwainsteinu se inspiroval gotickým hradem Wartburgem. Na současném místě Neuschwansteinu stávala dříve stará hláska. Tu dal Ludvík zbourat a 5. září 1869 byl položek základní kámen nového zámku. Celý exteriér je dílem Christiana Janka.

Prohlídka zámku

Zámek je možné si prohlédnout pouze s průvodcem. Prohlídky jsou v němčině, případně angličtině. Pokud těmito jazyky nemluvíte, nevadí. Není problém si zapůjčit audio průvodce v češtině. Prohlídka zámku trvá něco málo přes 30 minut, což je na naše zvyklosti poměrně málo. Návštěvu doporučujeme rezervovat, protože je Neuschwanstein navštěvován opravdu hodně.

Prohlídka zámku zahrnuje pokoje pro služebnictvo s autentickým vybavením, dále nedokončené pokoje ve druhém patře, které dnes slouží návštěvníkům jako kavárna a obchod se suvenýry. Samozřejmě uvidíte i královské pokoje, ložnice, šatnu a reprezentační místnosti. Prohlédnout si můžete i historickou kuchyni.

Vstupné a otevírací doba

Vstupenky zakoupíte v Ticketcentru v obci Hohenschwangau, přímo pod hradem. Na zámku už k dostání nejsou. Vstupné pro dospělého stojí 12 eur, děti a mladiství do 18 let mají vstupné zdarma. Pokud byste si chtěli v jeden den prohlédnout i zámek Hohenschwangau, kupte si kombinovanou vstupenku za 21, 50 Eur. Zámek je otevřen denně kromě 24. prosince a 1. ledna. Do Neuschwansteinu se nejsnáze dostanete přímo z vesnice Hohenschwangau, kde necháte automobil. Nahoru vede několik turistických stezek různých obtížností, dále můžete využít místní autobus, a nebo se romanticky k zámku dopravit koňským povozem.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Letní dovolená v Rakouských Alpách

Rakouské Alpy jsou oblíbené nejen v zimním období, kdy zde mohou turisté brázdit stovky kilometrů sjezdových tratí, ale i v létě. Kombinace horských túr s krásným ubytováním jistě utkví v paměti nejednoho člověka, který určitou část Alp navštíví.

Perníková chaloupka existuje. Přijďte se přesvědčit.

Perníková chaloupka existuje. Přijďte se přesvědčit.

Vyprávíte svým dětem oblíbenou pohádku o Perníkové chaloupce? Taky se vás pořád ptají, kde že ta chaloupka stojí? Dříve mi rodiče vždycky říkali, že je hrozně daleko, a že se k ní nedá dojít. Tak teď věřte, že Perníková chaloupka tak vzdálená není. Stojí nedaleko Pardubic a nemusíte kvůli ní bloudit…


Pálava, to je dovolená plná vína, přírody a historie

Pálava, to je dovolená plná vína, přírody a historie

Jižní Morava je rájem všech vinařů, a za tímto nápojem přijíždí čím dál více turistů. Využívají totiž oblíbeného pití, památek a přírodních krás tohoto kraje. Kamkoli se podíváte, všude na vás dýchá historie, vidíte zbytky původního osídlení, důkazy o pobytu předků dnešního člověka a další. A přírod…