verze pro tisk

Ponořte se do obřího akvária

13. říjen 2011 Ponořte se do obřího akvária

Nevíte, co dělat o víkendu, když venkovní teploty už nelákají k procházkám přírodou? Potřebujete zabavit děti, nebo je naučit něco nového? Nebo vás prostě zajímají ryby, podmořský svět a akvaristika? Pak je pro vás ideálním místem na výlet obří akvárium v Hradci Králové.

Deštný prales i sladkovodní ryby

Obří akvárium se nachází v ENVI Domě v centru města Hradec Králové. Otevřené bylo v roce 1998. Jeho cílem bylo seznámit lidi s tropickou přírodou a vytvořit místo vhodné současně ke sportu i odpočinku. V obřím akváriu však nejsou jen sladkovodní ryby. Součástí expozice je také podvodní tunel a deštný prales. Díky tomu poznáte tropické rostliny běžně rostoucí v Jižní a Střední Americe.

Virtuální prohlídka obřího akvária

První, co po vašem vstupu do prostor akvária spatříte, je expozice Ave Natura. Ta je tvořena ojedinělou sbírkou koster a lebek mořských a oceánských ryb. Až projdete expozicí, ocitnete se uprostřed deštného pralesa. A to doslova. Obdivovat tu můžete tropické rostliny. Roste jich tady asi 150 druhů. Protože jste v pralese, připravte se nepořádné horko, vlhkost, déšť a mlhu. A z pralesa rovnou na dno sladkovodního světa. Tady uvidíte ryby typické pro tropické oblasti Jižní Ameriky. V obřím akváriu žije více než 40 druhů těchto ryb. Jmenovat můžeme například téměř jeden metr dlouhé a 23 kilogramů těžké ryby z rodu Colossoma Serralmidae.

Otevírací doba a vstupné

Obří akvárium je otevřeno každý den kromě pondělí od 9-18 hodin. Otevírací doba je shodná i o státních svátcích. Chcete-li si prohlídku zpestřit, přijďte do akvária ve čtvrtek. Odpoledne mezi 13-15 hodinou se tady totiž koná krmení ryb potápěčem.

Co se týče vstupného, dospělí zaplatí za prohlídku 120 korun, senioři a děti 80 korun. Budete-li mít hlad či žízeň, k dispozici je café Piraňa.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Letní dovolená na horách: Krušné hory

Letní dovolená na horách: Krušné hory

Dalším místem, kde se dá strávit pozdně letní nebo podzimní dovolená, či prodloužený víkend, jsou Krušné hory. Na rozdíl od ostatních hor naší republiky tady budete mít jistotu, že při túrách nebudete potkávat štrúdl turistů. Lidé si sem ještě moc nezvykli jezdit. Je to dáno mýtem, že zdejší příroda…

Barcelona - Vášeň a nespoutanost

Barcelona - Vášeň a nespoutanost

Barcelona, místo plné vášně, překvapení a architektonických skvostů. Tak by se dalo několika slovy charakterizovat toto překrásné město. Každý, kdo již Barcelonu navštívil, si ji zamiloval a kdo tohle město ještě nepoznal, měl by to zajisté napravit. Proč? To se dozvíte v tomto článku.