verze pro tisk

Projděte se v korunách stromů

4. květen 2011 Projděte se v korunách stromů

Máte rádi rozhledny a přírodu? Nevíte, kam vyrazit s dětmi na výlet? Navštivte Stezku v korunách stromů – unikátní stavbu, která vyrostla v Bavorském lese. Čeká vás procházka ve výšce až 25 metrů nad zemí a s krásným výhledem na šumavské lesy.

Kde se stezka nachází

Stezka v korunách stromů se nachází v Národním parku Lusen/Neuschönau. Z Plzně je cesta dlouhá přibližně 130 kilometrů, z jižních Čech (České Budějovice) pak necelých 100 kilometrů. Parkovacích míst je v blízkosti stezky dostatek. Pokud svou dovolenou trávíte v Bavorském lese, ke stezce se dostanete i veřejnou dopravou.

Jak stezka vypadá

Téměř celodřevěná stavba má délku 1300 metrů. Díky materiálu je stezka do krajiny velice vkusně zanesena, a nepůsobí rušivě. Vstupní věž je vybavena výtahem, díky kterému na stezku mohou i tělesně postižení, rodiče s kočárky nebo senioři. Stezka prochází smíšeným lesem, a je doplněna o informační tabule, sloužící k poznání života v Bavorském lese.

Při procházce se budete nacházet na bezbariérové lávce opatřené zábradlím ve výšce 8-25 metrů nad zemí. Na konci stezky se tyčí obrovská dřevěná kulovitá věž, která z výšky 44 metrů poskytuje překrásný výhled na okolní krajinu. V případě příznivého počasí je možné v dálce spatřit i Alpy.

Otevírací doba a vstupné

Stezka je otevřena celoročně, v květnu denně od 9.30 – 18 hodin, od června do září je otevřena až do 19.30. Stezka v korunách stromů je přístupná i za deště, větru nebo sněžení. Pouze v případě bouřky nebo jiných nebezpečných přírodních jevů je stezka uzavřena. Poslední návštěvník může na stezku nastoupit 60 minut před zavírací hodinou.

Cena pro dospělého je 8 euro, pro děti a mládež do 17 let platí zvýhodněné vstupné 6 euro. Vstupenky si můžete pochopitelně zakoupit přímo v pokladnách před vstupem na stezku, ale také přes internet.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená v USA u jezera

Dovolená v USA u jezera

Mnozí z nás berou za ideální dovolenou právě tu u jezera. Vždyť není nad ten pocit, když slyšet ticho nebo jen sem tam rozšumí listí v korunách stromů lesa, který jezera většinou obklopuje. Přes den túry v okolí či vodní sporty, no a večer táborák, trampské písničky a sledování hvězd. Idylická dovol…

Dovolená Sharm el Sheikh pro celou rodinu

Dovolená Sharm el Sheikh pro celou rodinu

Za oknem tiše sněží a my, navlečeni do svetru a teplých ponožek, s nohama zapletenýma do radiátoru ústředního topení, vzpomínáme na léto, kdy jsme se, po kolena v teplém moři, vystavovali paprskům pálícího slunce.


Finské Laponsko: Nechte se okouzlit barvami podzimu

Finské Laponsko: Nechte se okouzlit barvami podzimu

Chcete prozkoumat skandinávské země? Pak by na vašem seznamu rozhodně neměla chybět finská oblast Laponsko, které je obzvláště na podzim opravdu uchvacující.

Ponořte se do obřího akvária

Ponořte se do obřího akvária

Nevíte, co dělat o víkendu, když venkovní teploty už nelákají k procházkám přírodou? Potřebujete zabavit děti, nebo je naučit něco nového? Nebo vás prostě zajímají ryby, podmořský svět a akvaristika? Pak je pro vás ideálním místem na výlet obří akvárium v Hradci Králové.