verze pro tisk

Severní Dalmácie

27. květen 2011 Severní Dalmácie

Severní Dalmácie láká každým rokem obrovské množství turistů ostatně jako i další chorvatské lokality. Severní Dalmácie je oblastí, která leží přibližně někde mezi mysem Sečevo a mezi Karlobagem. Severní Dalmácie se vyznačuje poměrně rozdílnými přírodními podmínkami ve svých částech.

Kouzelná krajina pro dobrodruhy

Severní oblasti severní Dalmácie jsou typické zejména tím, že se zde nachází liduprázdná krajina vyznačující se spíše skálami než čímkoli jiným. Podmínky pro rekreační pobyty jsou tady velmi špatné. Často si zde také mohou v klikatých horských silnicích otestovat své dovednosti i řidiči. Krásná část severní Dalmácie v podstatě začíná u známého letoviska Starigrad-Paklenica. Již zdálky je možné spatřit krásnou průrvu Velká Paklenica.

Nejznámější letoviska v oblasti

Dovolená 2011 v krásném prostředí, které není příliš tradiční a kde se nenachází velké množství lidí, to je přesně oblast severodalmatských letovisek. Tato letoviska se začala ve větším rozvíjet až v 80. letech. Když bychom měli jmenovat konkrétní menší letoviska v této oblasti, tak jsou jimi například Tribuni, Sukošan či Starigrad, Pakoštane a další. Charakteristické jsou pro tuto oblast krásné zelené borové lesy a také neskutečně čisté moře, které omývá oblázky pokryté pláže.

Krásné národní parky

Ostatně oblast severní Dalmácie se chlubí hned dvěma národními parky. Jsou jimi parky Krka a Paklenica. Dovolená last minute anebo klasický pobyt v této oblasti je typický také tím, že zdejší oblast je z kulturního hlediska také na výši. Je možné zde navštívit hned několik krásných památek. Nádherné je zejména město Šibenik, v němž se nachází katedrála, jež figuruje na listině kulturního dědictví UNESCO. Určitě stojí zato navštívit také město Zadar. To nabídne celou řadu památek z románského období. Určitě jsou pro severní Dalmácii také typické jachtařské přístavy, v nichž je možné spatřit velké množství zajímavých lodí.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dubrovník, perla Dalmácie

Dubrovník, perla Dalmácie

Jedním z nejoblíbenějších míst Jadranu je Dubrovník, město s téměř 50 tisíci obyvateli, které právem patří na seznam kulturního dědictví UNESCO v nejjižnější části Dalmácie. Dubrovník vládne příjemným podnebím nejen v letních měsících. Skvělou dovolenou si zde užijete i v zimě. Široký výběr mají vši…

Národní parky Severní Evropy

Národní parky Severní Evropy

Milovníky přírody odjakživa lákají překrásné národní parky z celého světa. Drsná příroda, zvěř, kterou jinde neuvidíte i spaní nadivoko je pro mnoho z nás tou pravou dovolenou. Krásné národní parky nejsou jen výsadou Kanady nebo Severní Ameriky, či Nového Zélandu. I v Evropě jich najdeme nespočet. P…


S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

S jakými doklady cestovat: Severní Amerika

Lákají vás Spojené státy americké, Kanada nebo Mexiko? Vystačíte si při cestování do těchto zemí jen s cestovním pasem? Nebo jsou zapotřebí nějaké další dokumenty? Druhá část našeho seriálu se zaměřila na doklady nutné pro cestování do Severní Ameriky.

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Zvažujete, kam se o prázdninách vypravit na dovolenou? Pokud jste ještě nebyli na jihu Chorvatska, pak je možná nejvyšší čas to napravit. Tamější letoviska jsou totiž velmi pěkná a ubytování se dá sehnat za příznivé ceny. Podívejte se s námi na několik tipů, kam se můžete vypravit!