verze pro tisk

Sněžka netradičně: Sestupte do nově otevřeného podzemí

23. červen 2011 Sněžka netradičně: Sestupte do nově otevřeného podzemí

Většina turistů mířících do Krkonoš, má v plánu po svých zdolat nejvyšší horu, Sněžku. Pěších túr je nespočet, přesto v letních měsících jsou přeplněné českými i zahraničními návštěvníky hor. Sněžka prostě láká všechny, bez rozdílu věku. Málokdo ale ví, že Sněžka nabízí ještě další lákadla. Letos se od 2. července můžete poprvé vydat do nově otevřené trasy v dole Kovárna .

Přístupný důl Kovárna

V podzemí Sněžky vznikaly doly už v době středověku. Těžila se tady hlavně měď a dále železo nebo arsen. Důl Kovárna se nachází v Obřím dole, což je pravděpodobně nejnavštěvovanější důl v Krkonoších. Důl Kovárna je provozován Českou speleologickou společností. Dosud byla otevřena jen trasa A, která měří 250 metrů. Ta prochází nejvyššími prostory dolu. Je vhodná pro každého, komu nevadí užší prostory a pohled do hlubiny. Zvládnou ji i fyzicky méně nároční jedinci.

Nová trasa pro odvážné

Letos však speleologové připravili pro návštěvníky Krkonoš skutečnou lahůdku. V dole Kovárna byla zpřístupněna a otevřena trasa B. Její prohlídka trvá téměř tři hodiny, a je vhodná pouze pro odvážné a fyzicky zdatné turisty. Čeká tam na vás zdolávání několika žebříků a schodišť. Sestoupíte až do padesáti metrové hloubky. Při prohlídce si budete moci prohlédnout důlní techniku z roku 1959, zbytky rudy nebo nádrže na vodu. Dozvíte se také informace o historii dolu a hornictví vůbec.

Důležité informace

Trasa A je otevřena od čtvrtka do neděle a to od deseti hodin. Prohlídky se konají od 10:00,11:30, 13:00, 14:30 a 16:00 hodin.Vstupenka stojí pro dospělého 180 korun. Trasa B je otevřena pouze v červenci a srpnu a to jen o víkendech v 10:15 a 14:45 hodin. Vstupné stojí 350 korun. Pro obě trasy je nutné vstupenku předem zakoupit v informačním středisku Veselý výlet v Peci pod Sněžkou. Cesta k dolu pak trvá pěšky asi hodinu a půl.

Důl Kovárna

V dole Kovárna je stálá teplota 7°C a 100 % vlhkost, proto nezapomeňte na teplejší oblečení a pevnou obuv. Je možné i fotit, s malým příručním fotoaparátem, který vám nebude překážet při zdolávání žebříků. Do dolu je nutné se dostavit alespoň čtvrt hodiny před plánovanou prohlídkou. Průvodce vás vybaví čelovkou, přilbou a pláštěm. Zároveň dostanete bezpečností instrukce k tomu, abyste si ojedinělou prohlídku mohli bezpečně vychutnat. Krkonošský národní park nabízí spoustu lákadel, podzemí na Sněžce byste rozhodně neměli vynechat.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Toulky Českou Kanadou

Toulky Českou Kanadou

Všude dobře, doma nejlépe. Držíte se tohoto hesla a svou dovolenou chcete prožít v Čechách? I u nás máme mnoho krásných míst, které stojí za to navštívit. Mezi ně patří i přírodní park Česká Kanada. Ať už chcete strávit volné chvíle aktivním sportem, nebo jen lehkými procházkami přírodou a poznávání…

Dovolená na Hausbotu

Dovolená na Hausbotu

Už jste přemýšleli nad letošní dovolenou, ale stále nevíte, kam se vydat? Přeci jen moře již je dávno ohraná písnička. Jezdit po hradech a zámcích také každému nevyhovuje. Další možností jsou procházky po horách, ale i toto jednou omrzí a především je nutné si uvědomit, že dovolená by měla být relax…


Ubytování v srdci Moravy

Ubytování v srdci Moravy

Lákají vás historické zajímavosti a jiná pozoruhodná místa v Brně? Vždyť toto, po Praze největší město České republiky, se má vskutku čím pochlubit. Jeho historie je velice bohatá a za jeden den, se opravdu nedají navštívit všechny kostely, hrady aj.

Nový obsah autolékárničky na vaše bezpečné cestování

Nový obsah autolékárničky na vaše bezpečné cestování

Ať chceme, nebo ne, obsah autolékárničky se prakticky neustále mění a podle vyhlášky MD ČR 283/2009 Sb. bude povinná výbava do určité míry opět změněna. Samotní motoristé mohou láteřit, jak chtějí, nicméně v případě, že si lékárničku ve voze nevymění, riskují poměrně vysoké pokuty.