verze pro tisk

Toulky po jižní Moravě

25. červenec 2012 Toulky po jižní Moravě

Dovolená u nás sice nezahrnuje moře, pláže a palmy, zato ale množství historických památek a krásnou českou krajinu. O tom, že na jižní Moravě je nádherně asi není potřeba diskutovat. Kraj vína, kde se pole s vinnou révou táhnou, kam oko dohlédne a k dovolené nezaměnitelně patří také návštěva vinného sklípku.

Ubytování Mikulov

Pokud uvažujete o návštěvě jižní Moravy, vydejte se až na samotný jih k hranicím s Rakouskem. Tam se totiž skrývá hotový poklad v podobě Lednicko-Valtického areálu. Pro svůj pobyt si zamluvte ubytování Mikulov. Mikulov je totiž malebným městem s historickým centrem, které skýtá vynikající výchozí bod pro výlety po památkách a přírodních divech této oblasti.

Mezi památky, které byste neměli vynechat patří jistě také zámek v Mikulově. Pokud tu budete ubytováni, projděte si i centrum tohoto krásného vinařského města. Využít můžete například penzion Mikulov v některém z historických městských domů, které jsou přímo umístěny v historickém jádru.

Na návštěvu Lednicko-Valtického areálu si vyhraďte celý den. Zámky Lednice a Valtice jsou skvosty mezi českými zámky, podobně jako například zámek Hluboká.

Dolní Věstonice a Nové Mlýny

Nedaleko odsud je také známé archeologické naleziště Dolní Věstonice, odkud pochází známá prehistorická soška korpulentní dámy a na počest tohoto velkého nálezu tady můžete navštívit archeologické muzeum. Nad vesnicí pak nezapomeňte zajít na zříceninu hradu Dívčí hrady (nebo také Děvičky).

Určitě neminete ani obrovskou vodní plochu Nové Mlýny a to minimálně při cestě zpět domů, kdy přes ni pravděpodobně pojedete po silnici až budete odjíždět z penzionu v Mikulově. Bonus při pobytu v Mikulově je ještě jeden. Jste opravdu jen kousek od rakouských hranic, takže si případně můžete zajet i do Rakouska a tvrdit, že jste byli na dovolené v zahraničí, až se někdo bude ptát.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Toulky Českou Kanadou

Toulky Českou Kanadou

Všude dobře, doma nejlépe. Držíte se tohoto hesla a svou dovolenou chcete prožít v Čechách? I u nás máme mnoho krásných míst, které stojí za to navštívit. Mezi ně patří i přírodní park Česká Kanada. Ať už chcete strávit volné chvíle aktivním sportem, nebo jen lehkými procházkami přírodou a poznávání…

Toulky řeckou Zagorií

Toulky řeckou Zagorií

Před několika lety jsme se konečně vydali na vysněný čundr po Řecku. Konkrétně po Pindosu a oblasti zvané Zagorie. Se stanem a veškerým vybavením potřebným pro pěší či autostopové vandrování po tomhle nádherném státě, jsme naše dobrodružství začali v krásném městě Ioanina.


S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

S jakými doklady cestovat: Jižní Amerika

Uvažujete o cestě do některého z jihoamerických států? Jaké doklady si musíte připravit, abyste neměli problémy při celní kontrole? Třetí část našeho seriálu vám ukáže, které dokumenty jsou nutné pro návštěvu

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Jižní Chorvatsko nabízí zajímavé last minute

Zvažujete, kam se o prázdninách vypravit na dovolenou? Pokud jste ještě nebyli na jihu Chorvatska, pak je možná nejvyšší čas to napravit. Tamější letoviska jsou totiž velmi pěkná a ubytování se dá sehnat za příznivé ceny. Podívejte se s námi na několik tipů, kam se můžete vypravit!