verze pro tisk

Tropický ráj nedaleko Berlína

18. březen 2011 Tropický ráj nedaleko Berlína

Už se vám zima zdá strašně dlouhá, ale dovolená je v nedohlednu? Těšíte se na sluníčko, moře, spaní na pláži a vůbec ten pohodový relax? Nemusíte čekat, můžete vzít celou rodinu a vyrazit do Německa. Nedaleko Berlína totiž vyrostly skutečné tropické ostrovy.

Kde se Tropické ostrovy nacházejí

Uměle vytvořený tropický svět naleznete přibližně 60 kilometrů od Berlína. Pojedete-li vlastním autem po dálnici, sjeďte na sjezdu Staakow. Pak už je to do tropického ráje pět kilometrů. Po cestě jsou ukazatele. Před areálem můžete zdarma parkovat, parkovacích míst je dostatek.

Co to vlastně je

Tropical Island, jak zní oficiální název, je obrovské kryté aqua a wellness centrum. Vzniklo z původního nevyužívaného hangáru, který měl sloužit stavbě vzducholodí. Nový majitel tuto rozlehlou halu nechal přestavět na tropický ráj. Tropický ostrov o rozměrech 360m délka, 210m šířka a 107m výška dokáže najednou pojmout až sedm tisíc návštěvníků.

Na co se můžete těšit v tropickém ráji

V Tropical Island naleznete vše, co patří ke správným tropickým ostrovům. Deštný prales, květinový svět s exotickým ptactvem, tropickou vesnici, turistickou stezku džunglí a samozřejmě tropické moře, zátoky, bazén s tobogány a další. Teplota vzduchu je 26°C, teplota vody v rozmezí 28-34°C. Vlhkost vzduchu odpovídá deštnému pralesu, 40-60%.

Součástí je i wellness komplex skládající se ze saun, solné jeskyně, a výřivek. Areál je také plný restaurací nabízející „místní“ stravu – thajskou, indickou a další. Nápoje a zmrzlina je k dispozici též.

Je libo spaní na pláži, nebo nocování v chatkách? Proč ne. Na tropických ostrovech si skutečně můžete zaplatit nocleh. K dispozici je stanové městečko a chatky. Ale také spousta lehátek na pláži. Vezměte si svou karimatku, nebo podložku, a užijte si romantickou noc na pláži. Doporučuji lehátko zabrat hned po příjezdu, nocování na pláži je oblíbené a pak už můžete mít se sehnáním místa problém.

Kolik bude návštěva stát

Základní vstupné pro dospělého je 28.50 eur, pro děti do 14let platí 23 eur. Cena platí od příjezdu do následující třetí hodiny ranní. Budete-li chtít strávit noc v aquaparku, připlatíte si ještě 15eur. Tobogány se připlácí, ale pouze jednou, pak se můžete vozit jak dlouho chcete. Příplatek je 3,5eura.

Po příjezdu dostanete čipové hodinky, a na ty se vám sčítají veškeré nákupy, jídlo, suvenýry, vstup na tobogán nebo sauny. Platíte vše až při odchodu. Příjemnou zábavu.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kam za zábavou a relaxací: Akvapark Tatralandia

Kam za zábavou a relaxací: Akvapark Tatralandia

Máte pár dní volna a přemýšlíte, kam vyrazit s rodinou? Co takhle do akvaparku? A když na pár dní do akvaparku, tak do pořádného! Parádní vodní svět najdete u našich slovenských sousedů – Akvapark Tatralandia. Co vše zde na vás čeká?

Využijte při cestování soukromou leteckou společnost: Přepraví vás kamkoliv po střední Evropě

Využijte při cestování soukromou leteckou společnost: Přepraví vás kamkoliv po střední Evropě

Zdlouhavé cestování automobilem či dokonce autobusy a vlaky už dnes není pro náročnější cestovatele přijatelnou volbou. Dokonce ani letecká přeprava velkých aerolinií není tím pravým, neboť je určena pro masy lidí. Pakliže chcete cestovat v klidu a přitom rychle, využijte službu soukromé firmy, kter…


Krásná a netradiční Brazílie

Krásná a netradiční Brazílie

Nejlidnatější a největší země na jihoamerickém kontinentu Brazílie i přes svou vzdálenost láká každoročně mnoho turistů. Není divu, je to nádherná země plná pozoruhodných přírodních krás i lidí. Brazílie je bývalou portugalskou kolonií, proto je zde úředním jazykem portugalština. Hlavní město je Bra…

Cestujeme po hradech a zámcích

Cestujeme po hradech a zámcích

Česká republika je na různé památky, přírodní zajímavosti či technické zajímavosti velmi bohatá země. V každém kraji či regionu najdete místa, která vás uchvátí. V jihočeském kraji to je jistě Hluboká nad Vltavou. Toto malebné město uprostřed nádherné přírody je rájem pro všechny zamilované. Panuje …