verze pro tisk

Udělejte si výlet za zdravím na ekofarmu

17. říjen 2011 Udělejte si výlet za zdravím na ekofarmu

Zajímá vás hospodaření na statku či farmě? Jak vznikají pro nás naprosto běžné potraviny jako mléko, sýr, jogurt a další? Byl by výlet na farmu pro vás příjemným zpestřením? Rádi byste na venkově strávili pár dnů, odpočinuli si na čerstvém vzduchu, projeli na koni a k večeři si dali nějakou nechemickou dobrotu? Ať tak či tak, vydejte se na výlet na ekofarmu u Kotyků.

Ekofarma pod horami

Ekofarma u Kotyků se nachází v krásném prostředí Krkonoš, nedaleko města Jilemnice. Leží v nadmořské výšce 450 metrů. Farma se specializuje na chov ovcí a masného skotu. Její počátky se datují do roku 1992, přičemž certifikát ekologického hospodářství získala v roce 1999.

Díky poloze ekofarmy nemusíte zůstat jen u zážitků v hospodářství, ale můžete také navštívit naše největší hory a některá z jejich kouzelných míst. V zimě je zase ideální skloubit lyžovačku s dobrým teplým mlékem z farmy.

Co na farmě zažijete

Ekofarma vám nabízí možnost se kompletně po celém hospodářství volně procházet, a zapojit se do každodenního pracovního procesu. Po náročném výkonu se potom můžete odměnit luxusní stravou vyrobenou z ekopotravin. Dělají tu výborné jehněčí pečínky. V zimním období tu lidé hojně využívají jízdu na saních. Oblíbené jsou rovněž projížďky na koních, a to jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Také vaše děti si tady užijí. Pokud v sobě mají odvážného ducha, jsou pro ně připraveny bojovky a lovení bobříků.

Ubytování

Farma disponuje třemi pokoji pro své hosty. Využít můžete dvojlůžkového, čtyř a šesti lůžkového pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením, televizí, kuchyňským koutem a mikrovlnnou troubou. Samozřejmě jsou vítáni i vaši čtyřnozí miláčci. A pokud ve vás dříme romantická duše, a nejste alergici, pak můžete strávit noc na seně přímo ve stáji.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Udělejte si radost

Hodně z nás přemýšlí, čím by mohla obdarovat své blízké, ale zapomínáme na to, že bychom měli udělat radost také sobě. Zaměřte se tedy na to, co byste si přáli a po čem toužíte.

Na výlet za pohádkami

Na výlet za pohádkami

Máte malé děti a nevíte, jaké výlety s nimi podnikat, aby se nenudily? Nebo si i vy dospělí chcete zavzpomínat na pohádky a vaše dětství? Pak se vydejte na některou z pěších či cyklistických tras v rámci projektu Pohádkové Česko.


Výlet na Terchovou

Výlet na Terchovou

Chcete-li zažít nevšední dovolenou, díky které zapomenete na všední starosti a problémy každodenního života, určitě navštivte překrásné místo, kterým je Terchová.

Kam na výlet v sychravém podzimu? Do jeskyní.

Kam na výlet v sychravém podzimu? Do jeskyní.

Léto skončilo a přicházející podzim přináší také sychravé počasí. Současné babí léto si lidé obvykle užívají venku na procházkách. Ale kam vyrazit na výlet, když je venku mlha, nízké teploty, ale nechce se vám zůstávat doma? Navštivte jeskyně. Tam vám venkovní nečas vadit nebude. A začít můžete u tě…