verze pro tisk

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

13. listopad 2011 Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Přemýšlíte o tom, kam si v tomto chladném počasí udělat výlet, ale nic vás nenapadá? A co takhle Vídeň - město plné zábavy a překvapení? Že nepatříte mezi milovníky historických památek? To ale vůbec nevadí. Vídeň totiž skrývá i jiná tajemství.

Pár slov o historii

Vídeň, tak jak ji známe dnes, začala vznikat až začátkem 19. století. To jí však vůbec neubírá na jejím zvláštním kouzle. Vídeň se pyšní velice výhodnou polohou, díky které bylo její území obydlováno již od doby kamenné. Od 70. let se město začalo prudce rozvíjet, díky čemuž se Vídeň stala světově zajímavým a turisticky hojně navštěvovaným městem.

Kam za zábavou

Vídeň je město jako stvořené k zábavě. Je zde opravdu neuvěřitelné množství zajímavých klubů a restaurací, které jistě stojí za vaši návštěvu. Mezi ty nejproslulejší se řadí zejména Flex Klub. Jeho výhoda bezesporu spočívá v jeho dokonalém umístění na břehu Dunaje. Konají se zde nejrůznější koncerty a setkání, ze kterých si zajisté vyberete. Je zde také umístěna stylová kavárna, kde můžete okusit tradiční čokoládový Sacher dort, či si vypít výjimečnou vídeňskou kávu.

Pokud si budete chtít užít nádherný výhled na historické centrum Vídně, zajisté vyzkoušejte proslulý Sky Bar, který se pyšní svým umístěním až v sedmém patře obchodního domu Steffl. Sky Bar patří mezi místní luxusnější podniky a zajisté si ho zamilujete.

Tradiční adventní trhy

Pokud chcete prožít pravou předvánoční atmosféru, jistě si udělejte výlet na tradiční vídeňské adventní trhy, které vás naprosto okouzlí. Tyto trhy se konají na několika místech po celé Vídni. Mezi ty nejkrásnější patří zejména trhy před známou vídeňskou radnicí, či před zámkem Schönbrunn.

Tyto trhy se obvykle konají koncem listopadu a začátkem prosincových dní. Pokud si tedy chcete tuto atmosféru užít, ochutnat pravé vídeňské lahůdky a zahřát se trochou pravého svařáku, je nejvyšší čas, abyste si rezervovali místo u jedné z cestovních kanceláří, které tyto výlety každoročně pořádají. Zajisté si zájezd maximálně užijete a nakoupíte zde dárky pro celou rodinu.

Vídeň vás vždy překvapí

Ať se již do Vídně vydáte nyní v zimním období, či si počkáte až na jaro, Vídeň vás vždy uchvátí svou přívětivou atmosférou a milými lidmi. Vídeň má kouzlo, které stojí za to objevit.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Paříž: Město plné světel

Paříž: Město plné světel

Již před více než 150 lety vyřknul jeden velice významný člověk větu: „Paříž je vše, co chceš“. Vždyť kdo by odolal překrásným pařížským památkám, nikdy nekončícímu nočnímu životu a miliónům světel? Toužíte po romantice? Pak navštivte Paříž.

Tuniské Sousse město nákupů, zábavy, ale i špíny

Tuniské Sousse město nákupů, zábavy, ale i špíny

Tunisko je oblíbeným cílem mnohých turistů. Lákadla jsou zřejmá, a to samozřejmě nízké ceny zájezdů, nízké ceny na místě, ale i zajímavý nádech kultury, která je se severní Afrikou spojena. Destinace, které lákají nejvíce, jsou samozřejmě dvě.


Madrid: Město v rytmu Flamenca

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Toužíte po poznávání nových kultur? Máte rádi nespoutanost a překvapení a potřebujete si odpočinout od pracovního stresu? Toužíte zažít vášeň ve víru tanečních rytmů? Potom navštivte Madrid, město v rytmu Flamenca.

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Toužíte po tom vysadit a udělat si malý výlet? Na cestu do zahraničí však již nezbývají peníze? Nevadí! I v Čechách totiž najdete místa s bohatou historií. Jedním z nich je právě Český Krumlov.