verze pro tisk

Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

6. duben 2012 Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

S cestovní kanceláří Kudrna můžete prozkoumat kus světa – Čínu, Indii, Dánsko, Švédsko... a pokud jste milovníky outdoorové, aktivní dovolené, je tahle cestovka pro vás jako stvořená.

Za dobrodružstvím ani nemusíte nikam daleko - stačí překročit hranice a ocitnete se v Rakousku – alpské zemi na jih od České republiky, kde se můžete kochat pohledy na kraje plné rozkvetlých luk a modrá jezera odrážející paprsky slunce. Vypravit se rovněž můžete do historických měst, jako je Salzburg, nebo si můžete zajet na kávu do Vídně. V Rakousku pro vás Kudrna pořádá například cyklozájezdy.

Rakousko na kole můžete sjet v deseti různých zájezdech, které jsou odstupněny podle náročnosti. Zlákat vás například mohou Korutany, lesk a třpyt jezer Bolamského a Zellerského, projet se rovněž můžete po Dunajské cyklostezce a v nabídce je ještě Innská stezka skrze Tyrolské hory. Pro náročnější je tu potom alpský hardcore - Saalbach-Hinterglemm, během kterého vás čeká strmé šlapání do kopců na jedné straně, ovšem dlouhé sjezdy na straně druhé.

Kdybyste nechtěli na kolo, ale přesto byste zatoužili po rakouských alpách a aktivní, outdoorové dovolené, jsou tu pro vás via ferraty., zajištěné, horolezecké stezky. Na výběr máte zase několikery via ferraty v Rakousku. Pro začátečníky je tu Raxalpe, během kterého se dozvíte něco o technice přechodu přes via ferraty a slezete si jednodušší trasy. Pro ty ostatní jsou tu výlety do Dachsteinu, Solných komor a Totes Gebirge, tedy Mrtvé hory. Nejextrémnější zážitek nabízí CK Kudrna v zájedu Dachstein Extreme.

Chcete – li se podívat dál, než přes hranice, ale chcete zůstat v Evropě, můžete navštívit Rumunsko, zemi Drákuly, tajemných lesů, hor a malých českých vesniček. Za zmíněným Drákulou můžete vyrazit do Transylvánie. V nabídce jsou dva zájezdy, z nichž jeden je zaměřen na focení. Další poznávací zájezdy do Rumunska jsou cesty do Banátu – oblasti na jihu Rumunska, kde leží několik českých věsnic. Obvykle se přespává ve vesnici Svatá Helena u místních obyvatel. Cesta do Banátu je cestou proti proudu času – čekají vás staré kachlíkové pece, domácí chleba, pastevci a dřevěné kostelíky. Kdyby vás nelákala Transylvánie ani Banát, je tu pro vás další alternativa a tou je geologický výlet zvaný přírodní krásy Rumunska, během kterého navštívíte taje a krásy skryté v Karpatech: slepencové zemní pyramidy, pohoří Harghita a Hasmas a vyšlápnete si na horu Toaca v pohoří Ceahlă.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Rakousko nabízí skvělé počasí i kuchyni

Rakousko nabízí skvělé počasí i kuchyni

Za krásnou dovolenou naplněnou netradičními zážitky není nutné cestovat přes půl světa. Možná budete překvapeni, jak blízko se často ukrývají velmi cenné poklady. Zemí, která má co nabídnout je i náš jižní soused, Rakousko. S Rakouskem nás nespojuje pouze kus společné historie, je to stejně jako Čes…

Ty nejlepší poznávací zájezdy

Ty nejlepší poznávací zájezdy

Poznávací zájezdy jsou výbornou alternativou pro všechny, kteří už mají dost pobytů u moře strávených pouhým povalováním na pláži, naopak dobře poslouží těm, kteří si přejí prožít svou dovolenou aktivně a naplno.


Poznávací zájezdy 2012

Poznávací zájezdy 2012

Toulky světem v partě lidí mladých duchem nebo/i tělem, poznání celého světa, kvalifikovaní průvodci. To vše vás čeká, vydáte – li se na cestu s CK Mundo. Tato cestovka, která po mnoho let nezrušila žádný zájezd, působí na našem trhu už patnáctou sezónu.

Levné last minute zájezdy

Levné last minute zájezdy

Pokud máte pocit, že vaše rozhodnutí vyrazit letos někam na dovolenou k moři přišlo příliš pozdě a na poslední chvíli, i tak nemusíte nikterak zoufat. Máte totiž stále šanci vyrazit do jedné z mnoha destinací a takovýto výlet navíc získáte velice výhodně. V nabídce cestovní kanceláře New Travel se t…