verze pro tisk

Bükfürdo: Prvotřídní maďarské lázně

31. březen 2011 Bükfürdo: Prvotřídní maďarské lázně

Bolí vás záda z neustálého sezení u počítače? Nebo klouby či kolena z poslední dovolené na lyžích ? Máte potíže s trávením? Se všemi těmito problémy vám mohou pomoci blízké maďarské lázně Bükfürdő! Co vše zde najdete?

V Bükfürdő se vyléčí řada obtíží

Lázně v maďarském městečku Bük, které jsou v provozu již od roku 1962, se nachází na půli cesty mezi Vídní a Balatonem. Z Čech sem autem dojedete zhruba za 6-7 hodin, z Moravy či ze Slezska pak ještě dříve!

Zdejší termální pramen o teplotě 58 °C tryská z hloubky 1 282 m. Má vskutku bohatý obsah minerálů – téměř 14 000 mg/l. Voda má vysoký obsah vápníku, hořčíku a fluoru a je obzvláště účinná při léčbě poruch pohybového ústrojí, gynekologických potíží a nemocí trávicího ústrojí.

Těšit se můžete na celkem 27 bazénů (vnitřních i venkovních). Termální voda v léčebných bazénech má teplotu 32–38 °C. V Bükfürdő si samozřejmě můžete i zaplavat, a to v bazénech o teplotě 26–28 °C. Chcete-li vyrazit i s dětmi, spolehlivě je (ale třeba i vás!) zabaví komplex skluzavek, které jsou zdarma. Pro nejmenší jsou zde připravena i brouzdaliště, dětský koutek či moderní hřiště.

Ceny vstupného do Bükfürdő

Celodenní vstupenka do lázní v Büku stojí do konce června 2 050 forintů pro dospělé a 1 150 forintů pro děti ve věku 5–16 let (děti do 5 let mají vstup zdarma), což v přepočtu vychází méně, než kolik byste zaplatili v mnohých českých aquaparcích.

Celodenní vstupné pro rodinu (2 dospělí + 1 dítě) je za 4 850 forintů do konce května a za 5 150 forintů v červnu. Za každé další dítě si pak připlatíte jen 800 forintů. Plánujete-li vyrazit na více dní, vstupenka na 3 dny a více vychází na 1 850 forintů za den pro dospělé a 1 000 forintů za den pro děti.

Součástí Bükfürdő je samozřejmě wellness centrum

Pro vaši regeneraci je v Bükfürdő připraven jedinečný svět wellness, kde najdete například finskou saunu, infrasaunu či různé zážitkové koupele. Můžete si zde také doplatit rozmanité lázeňské terapie, jako například masáž nebo bahenní zábal.

Denní vstupenka do sauny stojí 800 forintů, do zážitkových koupelí se saunou pak 1 850 forintů. Rodinné vstupné (2 dospělí + 1 dítě) je 4 600 forintů, doplatek za každé další dítě činí 800 forintů. V případě vstupenek do sauny či do zážitkových koupelí se jedná o doplatek k ceně vstupenky do bazénů.

Otevírací doba lázní Bükfürdő je od 8:30 do 18:30, od května do 19:00. Pokud vám v průběhu dne vyhládne, čeká tu na vás též řada restaurací či stánků s občerstvením, kde si můžete dát třeba pravé maďarské langoše!

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Cítíte se unaveni, a potřebujete si odpočinout a nabrat nové síly? Rádi byste ale vyzkoušeli něco nového, než masáže, sauny nebo solné jeskyně? Máte rádi pivo? Pak vyzkoušejte pivní lázně v Chodové Plané.

Úžasné Františkovy Lázně

Úžasné Františkovy Lázně

Léčba nejrůznějších zdravotních problémů či jen dlouhý a nerušený odpočinek v klidném a pohodlně příjemném prostředí. To je lázeňský dům Luna ve Františkových lázních, nacházejících se v západočeském cípu naší republiky.


Lázně Luhačovice a tamější odpočinek a ubytování

Lázně Luhačovice a tamější odpočinek a ubytování

Kdo by neznal kouzelné městečko Luhačovice, ležící na jihovýchodě Moravy, které je známé především svými proslulými lázněmi. Leží asi dvacet pět kilometrů od Zlína v krásném údolí, jež stojí zcela určitě za návštěvu. Luhačovice se řadí mezi největší lázeňské komplexy u nás. Léčit se sem jezdí lidé s…

Lázně Bohdaneč - nechte se hýčkat

Lázně Bohdaneč - nechte se hýčkat

Máte toho přes rok dost a během své dovolené si chcete skutečně odpočinout? Nechat se rozmazlovat a hýčkat, nemuset se o nic starat a myslet jen na sebe? K moři vás to neláká, a horské túry nejsou nic pro vás? Zůstaňte v Čechách, a vydejte se do Lázní Bohdaneč. Užijete si wellness procedur a výletů …