verze pro tisk

Gyula: Za relaxací i zábavou do hradních lázní

31. květen 2011 Gyula: Za relaxací i zábavou do hradních lázní

Přemýšlíte, že byste si letos zajeli na dovolenou do Maďarska? Pak jistě neprohloupíte, když navštívíte některé z vyhlášených lázní . Vynikající relaxační a léčebné účinky termálních pramenů spojené se zajímavým prostředím najdete v lázních v Gyule.

Lázně u gotického hradu

Plánujete-li okružní cestu po Maďarsku , Gyulu byste rozhodně neměli vynechat. Město Gyula se nachází na jihovýchodě Maďarska, 238 km od Budapešti. Zdejší termální lázně se nachází ve velkém parku nedaleko krásného gotického cihlového hradu. Proto se jim také říká hradní lázně.

Termální prameny v lázních v Gyule, které vyvěrají z hloubky 2 005 metrů a mají teplotu 72 °C, jsou vynikající pro léčení poruch pohybového ústrojí či poúrazových obtíží. Mohou se využít také jako pitná kúra, která je obzvláště vhodná pro léčbu poruch zažívacího ústrojí.

Lázně Gyula – wellness i spousta vodních atrakcí

V hradních lázních je návštěvníkům k dispozici 8 vnitřních a venkovních bazénů s celkovou vodní plochou 2 500 metrů čtverečních. Venku v parku si můžete například zaplavat ve sportovním bazénu nebo se s dětmi vyřádit v bazénu s tobogány (je zde „kamikadze“ a megadlouhý tobogán o délce 110 metrů) a jinými vodními atrakcemi či v bazénu s umělým vlnobitím.

Součástí lázní je samozřejmě také wellness centrum. Nechybí zde pestrá škála různých druhů saun a parních kabin, několik vířivek, masážní bazén, perličkový bazén a mnoho dalších bazénů s léčivou teplou vodou. Můžete si zde také domluvit masáž či bahenní zábal nebo se v létě jen tak slunit ve wellness parku a na terase.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

K6MkJqQiSB

sobota, 28. leden 2017
09:32

None can doubt the veicarty of this article.


posted by: K6MkJqQiSB (84esbqz6p(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Kam za zábavou a relaxací: Akvapark Tatralandia

Kam za zábavou a relaxací: Akvapark Tatralandia

Máte pár dní volna a přemýšlíte, kam vyrazit s rodinou? Co takhle do akvaparku? A když na pár dní do akvaparku, tak do pořádného! Parádní vodní svět najdete u našich slovenských sousedů – Akvapark Tatralandia. Co vše zde na vás čeká?

Maďarsko, země termálních lázní. Které jsou ty pravé pro vás?

Maďarsko, země termálních lázní. Které jsou ty pravé pro vás?

Maďarsko je zemí termálních lázní, bazénů a léčivých pramenů. Jezdí sem každoročně spousta našich spoluobčanů. Ceny nejsou příliš vysoké a výborná maďarská kuchyně je dostatečným lákadlem. Maďarsko je světovým unikátem co do počtu léčivých pramenů. Protože tu jsou termální lázně opravdu prakticky vš…


Kam za zábavou na Kanárských ostrovech

Kam za zábavou na Kanárských ostrovech

Když se řekne sousloví Kanárské ostrovy, tak se mnohým lidem vybaví místo, o němž jsou přesvědčeni, že jej nikdy na vlastní kůži nezažijí. Opak ale dnes může být pravdou, jelikož Kanárské ostrovy už dávno nepatří mezi snobské a nedostupné lokality, kam by se nebylo možné za solidní finanční prostřed…

Kam za zábavou v letovisku Baška Voda

Kam za zábavou v letovisku Baška Voda

Dovolená v Chorvatsku již patří pro obyvatele české republiky k nejtradičnějším. Není se čemu divit, jelikož Chorvatsko je krásnou zemí nabízející skutečně zajímavé lokality. Jednou z nich je bezesporu i oblast okolo letoviska Baška Voda. To se nachází zhruba 10 kilometrů severovýchodně od Makarské.…