verze pro tisk

Lázně v Györu vyléčí nejen bolavé svaly

5. duben 2011 Lázně v Györu vyléčí nejen bolavé svaly

Cítíte se po zimě unavení a všechno vás bolí? Máte potíže se zažíváním nebo s průduškami? Vydejte se do příjemných maďarských lázní v Györu, které vám pomohou s řadou potíží. Podívejte se, jakých!

Cesta do Györu: 4 hodiny z Prahy

Györ, jedno z největších maďarských měst, leží na řekách Dunaj, Rába (Ráb) a Rábca. Toto starobylé město bývá proto také často nazýváno „městem řek“. Kromě léčivé termální vody vás Györ jistě okouzlí působivým barokním centrem.

Město se nachází asi 60 km jižně od Bratislavy, takže z Prahy či z Ostravy sem autem dojedete za cca 4 hodiny, z Brna pak jen za necelé 2 hodiny! Zdejší termální lázně Rába Quelle, otevřené v říjnu 2003, pak najdete na poloostrově mezi Mosonským Dunajem a řekou Rába, z jejíhož jména je odvozen nejen název lázní, ale i samotného města ve slovenštině (Ráb) a v němčině (Raab). Z lázní je krásný výhled na historické centrum města.

V Rába Quelle si užijete relax i zábavu

Lázně Rába napájí pramen o teplotě 67 stupňů, který vyvěrá z hloubky 2 000 metrů a má prokázaný léčivý vliv na mnohá onemocnění, ať už artrózy kostí a kloubů, chronický zánět kloubů a svalů, záněty průdušek či ženských orgánů, nebo též na trávicí potíže či při snížené činnosti štítné žlázy.

V lázních je 5 bazénů (z toho 2 s léčivou vodou o teplotách 32 a 38 stupňů a termální masážní bazén s teplotou 28 stupňů), 2 tobogány (64 m a 38 m), dětský bazén, hrací koutek, masážní gejzíry, divoká voda, vodopád s jeskyní, perličková koupel a zahrada saun. V areálu probíhá též bezplatný léčebný tělocvik pod vedením odborných rehabilitačních pracovníků, který má blahodárný vliv na bolavé klouby a svaly.

Zahrada saun, ale i výtečné restaurace

Ve wellness centru pak najdete 5 finských saun s různými teplotami, 2 parní kabiny, infrasaunu, vířivku a nabídku rozmanitých druhů masáží (například pomocí léčivých rostlin, relaxační, regenerační a léčebné) nebo rostlinných zábalů. Pokud vám po vydatné relaxaci vyhládne, naleznete v lázních Rába samozřejmě i několik restaurací či barů.

Otevírací doba lázní v Györu je od 9 do 20.30 hodin od neděle do čtvrtka a od 9 do 21 hodin v pátek a v sobotu. Celodenní vstupenka pro dospělého stojí 2 400 forintů, rodinná vstupenka (2 dospělí + 1 dítě) vás vyjde na 5 600 forintů, doplatek za každé další dítě je 1 200 forintů. Celodenní vstupenka pro děti do 16 let je 1 800 forintů, děti do 3 let mají vstup zdarma.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

1YJ4hLXhq

sobota, 13. červen 2015
18:41

This is the punish Absinthe Time Cafe Club Bar | Absinthe Time blog for anynoe who wants to attempt out out almost this content. You attention so such its nearly wearying to argue with you (not that I truly would want…HaHa). You definitely put a new rotation on a content thats been graphic active for age. Metropolis block, but outstanding!


posted by: 1YJ4hLXhq (9wlp9phiv2t(a)outlook.com) [Odpovědět]

YA5YzLKb

sobota, 28. leden 2017
09:30

This indturoces a pleasingly rational point of view.


posted by: YA5YzLKb (b8kswail5j(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Bükfürdo: Prvotřídní maďarské lázně

Bükfürdo: Prvotřídní maďarské lázně

Bolí vás záda z neustálého sezení u počítače? Nebo klouby či kolena z poslední dovolené na lyžích? Máte potíže s trávením? Se všemi těmito problémy vám mohou pomoci blízké maďarské lázně Bükfürdő! Co vše zde najdete?

Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Cítíte se unaveni, a potřebujete si odpočinout a nabrat nové síly? Rádi byste ale vyzkoušeli něco nového, než masáže, sauny nebo solné jeskyně? Máte rádi pivo? Pak vyzkoušejte pivní lázně v Chodové Plané.


Úžasné Františkovy Lázně

Úžasné Františkovy Lázně

Léčba nejrůznějších zdravotních problémů či jen dlouhý a nerušený odpočinek v klidném a pohodlně příjemném prostředí. To je lázeňský dům Luna ve Františkových lázních, nacházejících se v západočeském cípu naší republiky.

Lázně Luhačovice a tamější odpočinek a ubytování

Lázně Luhačovice a tamější odpočinek a ubytování

Kdo by neznal kouzelné městečko Luhačovice, ležící na jihovýchodě Moravy, které je známé především svými proslulými lázněmi. Leží asi dvacet pět kilometrů od Zlína v krásném údolí, jež stojí zcela určitě za návštěvu. Luhačovice se řadí mezi největší lázeňské komplexy u nás. Léčit se sem jezdí lidé s…