verze pro tisk

Maďarsko, země termálních lázní. Které jsou ty pravé pro vás?

7. říjen 2011 Maďarsko, země termálních lázní. Které jsou ty pravé pro vás?

Maďarsko je zemí termálních lázní, bazénů a léčivých pramenů. Jezdí sem každoročně spousta našich spoluobčanů. Ceny nejsou příliš vysoké a výborná maďarská kuchyně je dostatečným lákadlem. Maďarsko je světovým unikátem co do počtu léčivých pramenů. Protože tu jsou termální lázně opravdu prakticky všude, pojďme si udělat malý přehled toho, kam a za čím se v Maďarsku vydat.

Lázně u Balatonu – Hevíz

Asi nejznámější lázně a také největší, se pyšní téměř druhým největším termálním jezerem na světě. Má rozlohu téměř 45 tisíc metrů čtverečních. Voda v něm je vhodná ke koupání celoročně, v zimě se teplota pohybuje okolo 22-24 stupňů. Termální lázně Hevíz jsou vhodné pro léčbu gynekologických potíží, pohybového ústrojí nebo revmatu.

Lázně Mezökövesd

Stejnojmenné městečko ležící v pohoří Bükk. Léčivé prameny jsou zde opravdu horké, přesahují 70 stupňů Celsia. Voda v lázních má pak teplotu okolo 40 stupňů. Proto se sem jezdí zejména vyléčit neduhy, které trápí náš pohybový systém. Také prý voda pomáhá na nemocný žlučník.

Lázně Eger

Město Eger se nachází asi 150 kilometrů od Budapešti. Voda v lázních Eger přináší blahodárné účinky naší nervové soustavě. Lázně pocházejí již z roku 1934. První zmínky se však objevují už v 15. století. Voda v lázních je mírně radioaktivní a pomáhá při revmatismu. Výstavbu lázní podpořil i turecký paša Arnaut. K dispozici je v termálních lázních bazén s teplotou okolo 37 stupňů, vodopád, bazén s léčivou vodou, dětské brouzdaliště, masáže, výřivky a další.

Jeskynní lázně Tapolca

Lázeňské městečko se nachází asi 5 kilometrů od města Miskolc. Specialitou těchto lázní je obrovské podzemní jeskynní jezero, které bylo objeveno až ve 20. století. Jeho voda pochází z teplých pramenů. Voda v jeskyních má teplotu okolo 30 stupňů. Oblíbené je noční koupání. Jeskynní klima je velice příznivé pro léčbu dýchacího ústrojí, astmatu či alergií.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Gyula: Za relaxací i zábavou do hradních lázní

Gyula: Za relaxací i zábavou do hradních lázní

Přemýšlíte, že byste si letos zajeli na dovolenou do Maďarska? Pak jistě neprohloupíte, když navštívíte některé z vyhlášených lázní. Vynikající relaxační a léčebné účinky termálních pramenů spojené se zajímavým prostředím najdete v lázních v Gyule.

Termální lázně i guláš, to je Maďarsko

Termální lázně  i guláš, to je Maďarsko

Zatímco po otervření hranic proudily davy lidí na západ, v současnosti míří mnoho turistů i na východ. Pro někoho jsou hlavním důvodem finance, pro jiného to může být jazyková podobnost, pravdou ale je, že země východní Evropy mají co nabídnout. Jednou z těchto zemí je i Maďarsko, pro které je typic…


Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Cítíte se unaveni, a potřebujete si odpočinout a nabrat nové síly? Rádi byste ale vyzkoušeli něco nového, než masáže, sauny nebo solné jeskyně? Máte rádi pivo? Pak vyzkoušejte pivní lázně v Chodové Plané.

Wellness pobyt v zahraničí: Lákavým místem je Maďarsko

Wellness pobyt v zahraničí: Lákavým místem je Maďarsko

Také už vyhlížíte dobu dovolených a přemýšlíte o tom, kam byste vyrazili za odpočinkem? Pokud vás lákají wellness pobyty, nemusíte se ohlížet pouze po tuzemsku. Velmi lákavou destinací pro wellness pobyty v cizině je Maďarsko.