verze pro tisk

Oblíbené typy wellness víkendů

3. září 2011 Oblíbené typy wellness víkendů

Je toho na vás v poslední době moc, a tak byste rádi někam zmizeli, nebrali telefony, neviděli internet, nečetli noviny? Toužíte jen po ničím nerušeném klidu? Chcete se nechat rozmazlovat a užít si také zaslouženého odpočinku? Doba dovolených je sice za námi, ale to nevadí. Objednejte si některý z wellness víkendů.

Za wellness nemusíte daleko

S wellness pobyty se v posledních letech roztrhl pytel. Však dnešní uspěchaná doba si vybírá svou daň na zdraví. Proto vznikají po celé zemi wellness centra, kde se o vás stará vyškolený personál a pomůže vám od stresu. Zapátrejte ve svém okolí, a určitě najdete masáže, sauny, solné jeskyně, a nebo komplexní wellness hotely či centra.

Nejoblíbenější wellness víkendy

Wellness procedur je celá řada. Patří mezi ně masáže, koupele, zábaly, plavání, solná jeskyně, lymfodrenáže a další. A vznikají stále nové a nové, speciální a vylepšené. Nabídka na internetu je velmi pestrá, pojďme tedy obecně shrnout ty nejoblíbenější typy wellness víkendů.

Romantika pro dva

Oblíbeným pobytem je wellness romantická noc pro dva. Společně s vaším partnerem či partnerkou se ubytujete v některém ze stovek wellness hotelů, kde náplní celého víkendu bude relax a zase jen relax. Jak, to už je na vás. Obvykle vás čeká po příjezdu láhev dobrého pití (sektu nebo vína), místní specialitka, nebo uvítací balíček. Součástí bývá velká vana nebo romantické společné masáže. Cena se pohybuje od 1500 korun výš podle typu pobytu, podle délky atd. Za tímto víkendem můžete jet kamkoli, do měst, zámků, lázní, hor.

Sportovní wellness víkendy

Pokud je vaším jediným možným odpočinkem aktivní pohyb, i tady je mnoho na výběr. V období mimo zimu jsou velmi oblíbené wellness pobyty s golfem, například v Krkonoších. Sportovním wellness víkendem spojíte příjemné s užitečným. Po sportovním výkonu se necháte rozmazlit koupelí nebo saunou.

Čím dál častěji jsou využívány také pobyty na rančích nebo farmách. Zde milovníci koní mohou vyzkoušet, jaké je to sedět v sedle. Pokročilí si zase troufnou v sedle strávit celý den. Navštívit můžete například Hypocentrum Korytčany, Ranč Málkov, Westernový ranč Podolí a další.

Pro ženy, muže, seniory i děti

Speciálními wellness víkendy jsou ty, které jsou určené pro konkrétní osoby. Pro ženy se například pořádají pobyty s kosmetikou, líčením, cvičením, kadeřníkem, aromaterapií a další. Muži využijí sport, masáže, pivní lázně nebo posezení nad dobrým alkoholem. Výjimkou nejsou ani víkendy pro seniory s procedurami vhodnými jejich věku i zdravotnímu stavu. V posledních letech se rozmáhají i jedinečné wellness víkendy pro těhotné nebo maminky, například ve Znojmě.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená ve wellness hotelu: příjemný odpočinek s mnoha wellness procedurami

Dovolená ve wellness hotelu: příjemný odpočinek s mnoha wellness procedurami

Cestování do zahraničí za wellnes pobyty se stalo zejména v posledních letech velkým hitem. Lidé si na dovolené chtějí užít více než jen koupání, pobyt na sluníčku a odpočinek v hotelu. Vyžadují také nadstandardní služby. A právě wellness procedury jsou tím, co turistům umožňuje si dovolenou užít je…

Wellness pobyty v Centru Babylon

Wellness pobyty v Centru Babylon

Přišla na vás jarní únava a už nutně potřebujete pár dní odpočinku? Nechcete však kvůli tomu vyčerpávat příliš dní dovolené? Nevadí! Zarelaxovat si můžete třeba i jen o víkendu, maximálně si víkend jen trochu prodlou


Nechejte se hýčkat, zkuste wellness pobyt

Nechejte se hýčkat, zkuste wellness pobyt

Neváhejte a vypravte se na malou dovolenou během jednoho víkendu. Nejrůznější víkendové pobyty jsou pro to jako stvořené a začínající slunečné dny jako by vyzývaly k tomu, abyste neseděli doma, ale vyrazili alespoň na krátkou cestu z dobu za krásami vlasti i zbytku světa, odpočinkem, sportem, romant…

Skvělé možnosti wellness na Slovensku

Skvělé možnosti wellness na Slovensku

Odpočinek lze dnes řešit mnoha různými způsoby. Jedním z nejoblíbenějších je v každém případě volba nějaké wellness aktivity. Ubytování ve stylu wellness je na Slovensku na velmi vysoké úrovni a rozhodně je možné volit z celé řady takto koncipovaných hotelů a penzionů. Vybírat si můžete klidně z cel…