verze pro tisk

Pravé pivní lázně v Chodové Plané

14. září 2011 Pravé pivní lázně v Chodové Plané

Cítíte se unaveni, a potřebujete si odpočinout a nabrat nové síly? Rádi byste ale vyzkoušeli něco nového, než masáže, sauny nebo solné jeskyně? Máte rádi pivo? Pak vyzkoušejte pivní lázně v Chodové Plané.

První pivní lázně u nás

Chodová Planá se může pyšnit světově proslulými a pravděpodobně v Čechách nejlepšími pivními lázněmi. Také byly první, které u nás vznikly. Celou proceduru mají v rukou vyškolení zdravotničtí pracovníci. Ovšem složení a výroba pravé pivní lázně je výrobní tajemství, které se nikdy nerozvíte.

Historie pivních lázní

Pivní lázně jsou bezpochyby originální lázeňskou procedurou. První zmínky o nich jsou staré více než dva tisíce let. Pivní lázní se rozumí koupel ve směsi připravené z horké vody(34-37 stupňů), z pivovarských kvasnic a z bylin. Součástí pivní lázně je i masáž, pitná kůra a relaxace.

V pivních lázních v Chodové Plané se na koupel používá speciální pivo, tedy ne takové, které byste si mohli koupit. Tato směs je určena pouze pro lázně, nikoli k pití. Celá koupel bude trvat přibližně 25 minut.

Blahodárné účinky

Proč jsou pivní lázně v posledních letech tolik oblíbené? Protože pivo má blahodárné účinky na náš organismus. Lázeň celé vaše tělo prohřeje a zregeneruje. Po opuštění vany se budete cítit uvolnění a plni potřebné energie. Horká koupel působí dále příznivě na cévní soustavu. Co je důležité pro dámy, pivní lázně jsou výborné pro vaši pokožku a vlasy. Pivovarské kvasnice totiž obsahují důležité vitamíny B a proteiny.

Chodová Planá a okolí

Pojedete-li si užít koupel do Chodové Plané, určitě si naplánujte v okolí celý víkend. Je tu totiž krásně. Chodová Planá leží jen pár kilometrů od Mariánských lázní, kde si můžete užít procházku po kolonádě, nebo navštívit park Boheminium, kde uvidíte miniatury našich památek. Přímo v Chodové Plané stojí za prohlídku místní rodinný pivovar Chodovar. Budete-li mít hlad, navštivte proslulou restauraci Ve skále.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Maďarsko, země termálních lázní. Které jsou ty pravé pro vás?

Maďarsko, země termálních lázní. Které jsou ty pravé pro vás?

Maďarsko je zemí termálních lázní, bazénů a léčivých pramenů. Jezdí sem každoročně spousta našich spoluobčanů. Ceny nejsou příliš vysoké a výborná maďarská kuchyně je dostatečným lákadlem. Maďarsko je světovým unikátem co do počtu léčivých pramenů. Protože tu jsou termální lázně opravdu prakticky vš…

Lázně Luhačovice a tamější odpočinek a ubytování

Lázně Luhačovice a tamější odpočinek a ubytování

Kdo by neznal kouzelné městečko Luhačovice, ležící na jihovýchodě Moravy, které je známé především svými proslulými lázněmi. Leží asi dvacet pět kilometrů od Zlína v krásném údolí, jež stojí zcela určitě za návštěvu. Luhačovice se řadí mezi největší lázeňské komplexy u nás. Léčit se sem jezdí lidé s…


Úžasné Františkovy Lázně

Úžasné Františkovy Lázně

Léčba nejrůznějších zdravotních problémů či jen dlouhý a nerušený odpočinek v klidném a pohodlně příjemném prostředí. To je lázeňský dům Luna ve Františkových lázních, nacházejících se v západočeském cípu naší republiky.

Bükfürdo: Prvotřídní maďarské lázně

Bükfürdo: Prvotřídní maďarské lázně

Bolí vás záda z neustálého sezení u počítače? Nebo klouby či kolena z poslední dovolené na lyžích? Máte potíže s trávením? Se všemi těmito problémy vám mohou pomoci blízké maďarské lázně Bükfürdő! Co vše zde najdete?